W sparingu Ostoja Kołaczyce lepsza od juniorów Czarnych Jasło

Ostoja Kołaczyce
W piątek (18 lutego) Ostoja Kołaczyce wygrała z juniorami Czarnych Jasło. Mecz odbył się na boisku ze sztuczną nawierzchnią i przy światłach (początek o godz. 20) w Jaśle.

Młodzież Czarnych objęła prowadzenie na początku meczu. Ostoja doprowadziła do wyrównania w 25. minucie po strzale Sławomira Sienickiego, który po przerwie zdobył drugiego gola. Na listę strzelców wpisał się także Mateusz Krajewski. V-ligowa drużyna z Kołaczyc, która na półmetku rozgrywek zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, zagrała w dosyć eksperymentalnym ustawieniu w obronie. W kolejnym sparingu zagrali juniorzy Przemysław Pierzchała i Wiktor Pawłowski. Trener Robert Podkulski testował napastnika.

- Drużyna juniorów Czarnych zagrała walecznie, bardzo zmotywowana. Moi zawodnicy po ciężkim mikrocyklu treningowym mieli ciężkie nogi. To był wartościowy sparing, rozegrany w dobrych warunkach, bez kontuzji

- podkreślił trener Robert Podkulski.

To był czwarty sparing Ostoi w przerwie zimowej. Wcześniej kołaczycka drużyna wygrała z Brzostowianką Brzostek 5-3 oraz zremisowała z Liwoczem Brzyska 2-2 i LKS Czeluśnica 1-1. Kolejny sprawdzian Ostoja rozegra w piątek (25 lutego) o godz. 20 w Jaśle z Orłem Lubla.

Czarni Jasło juniorzy - Ostoja Kołaczyce 1-3 (1-1)
Gole dla Ostoi: Sławomir Sienicki 2, Mateusz Krajewski.
Ostoja: Damian Łukaszewski - Damian Przewoźnik, Wojciech Kaleta, Bartosz Niklewicz, Tomasz Kotulak - Mateusz Krajewski, Piotr Kosiba - Jakub Podgórski, Sławomir Sienicki - Rafał Kurcz - zawodnik testowany oraz Rafał Grzesiak, Przemysław Pierzchała, Wiktor Pawłowski, Jakub Śliż; trener Robert Podkulski.