MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wójt gminy Brzyska chciał reelekcji, ale wycofał się z wyborczej dogrywki. Rafał Papciak: "Mieszkańcy oczekują zmian"

Jakub Hap
Jakub Hap
Rafał Papciak rządził w podjasielskiej gminie przez 14 lat
Rafał Papciak rządził w podjasielskiej gminie przez 14 lat Marek Dybaś
Zaskakującą decyzję przekazał dziś Rafał Papciak, wójt gminy Brzyska. Choć 46-latek, walcząc o reelekcję, dostał się do drugiej tury wyborów samorządowych, ostatecznie złożył broń i nie zmierzy się w niej z Waldemarem Piętą.

Bezpartyjny Papciak przystąpił do wyborów z ramienia KWW Razem dla Gminy Brzyska. W niedzielnym głosowaniu jego kandydaturę poparło 1072 osób. 46-latek osiągnął drugi wynik spośród wszystkich trzech kandydatów ubiegających się o fotel gospodarza podjasielskiej gminy. Więcej mieszkańców - 1276 - postawiło krzyżyk przy nazwisku 41-letniego Waldemara Pięty. Ten, choć reprezentuje KWW Lepsze Jutro dla Gminy Brzyska, jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Na co dzień pracuje w Urzędzie Gminy w Brzyskach. Trzecia z osób ubiegających się w niedzielę o stanowisko wójta, 38-letni przedsiębiorca Krzysztof Rączka (KWW Rozwój Brzysk) uzyskał 657 głosów.

Choć przewaga Pięty nad Papciakiem w pierwsze turze wyborów nie była miażdżąca - wyniosła niewiele ponad 200 głosów - w środę, podczas sesji rady gminy urzędujący wójt niespodziewanie ogłosił rezygnację z udziału w wyborczej dogrywce.

- Serdecznie dziękuję wam wszystkim, którzy głosowaliście na mnie 7 kwietnia w wyborach samorządowych. Cieszę się, że 1072 osoby doceniły moją pracę i oddały na mnie swój głos. Gratuluję moim kontrkandydatom osiągniętego wyniku, a to w sumie 1933 głosy. Wynik pierwszej tury wyborów, a w szczególności wyniki głosowania do rady gminy jasno wskazują, że mieszkańcy oczekują zmian. Zrealizowane inwestycje i pozyskane przeze mnie środki finansowe na rozwój naszej gminy, a także stała poprawa jakości życia mieszkańców ważne są dla 1072 osób, lecz dla 1933 najważniejsza jest tylko jedna zmiana - zmiana nazwiska wójta - napisał Rafał Papciak w mediach społecznościowych.

46-latek podkreśla, że zawsze działał z myślą i na rzecz całej społeczności gminy Brzyska, mając szacunek dla poglądów mieszkańców i z pokorą przyjmując ich wybory przy urnach.

- Szanuję również ostatnią ich decyzję, którą wyrazili w niedzielnych wyborach. Dlatego też podjąłem decyzję o rezygnacji z kandydowania w drugiej turze. Życzę wszystkim mieszkańcom, aby w najbliższym czasie gmina Brzyska rozwijała się równie dobrze, jak przez ostatnie lata - podsumował Papciak.

W związku z zaistniałą sytuacją, 21 kwietnia mieszkańcy Brzysk i okolicy będą mogli jedynie wyrazić poparcie, bądź dezaprobatę dla przejęcia sterów w gminie przez Waldemara Piętę - zaznaczając na karcie do głosowania przy jego nazwisku - "tak" lub "nie". Jeśli głosy poparcia stanowić będą więcej niż 50 procent wszystkich ważnych głosów, Pięta zostanie wójtem. Jeśli stanie się inaczej, nowego gospodarza gminy wybiorą radni.

Rafał Papciak rządził w brzyskim samorządzie niezmiennie od 2010 roku, kiedy to pokonał w wyborach ówczesnego wicewójta Józefa Lenartowicza. W 2014 r. utrzymał urząd, zdecydowanie wygrywając wyścig o najważniejsze stanowisko w gminie z Ryszardem Papciakiem i Jerzym Jurkowskim (dogrywka nie była potrzebna). W 2018 r. nikt nie zdecydował się stanąć z nim w szranki.

Przez wiele lat Papciak był najmłodszym wójtem w powiecie jasielskim. Z wykształcenia jest prawnikiem - absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Wójt gminy Brzyska chciał reelekcji, ale wycofał się z wyborczej dogrywki. Rafał Papciak: "Mieszkańcy oczekują zmian" - Nowiny

Wróć na jaslo.naszemiasto.pl Nasze Miasto