Wysoka porażka Czarnych Jasło w Rymanowie. Hat trick Rafała Nikodego

W meczu XX kolejki klasy okręgowej, rozegranym w niedzielę (30 kwietnia) Czarni Jasło przegrali w Rymanowie ze Startem 0-5. Wicelider goni Ekoball Stal Sanok, do którego traci tylko punkt.

Gospodarze odnieśli bardzo przekonywujące zwycięstwo, które ani przez moment nie było zagrożone. Czarni zagrali defensywnie, pięcioma zawodnikami w obronie, a mimo to już po 12 minutach przegrywali 0-2. Pierwszego gola Start zdobył po indywidualnej akcji Rafała Nikodego, który wpadł w pole karne i nie dał szans na obronę Patrykowi Szostakowi. Kilka minut później został sfaulowany Wiktor Majewski i „jedenastkę” wykorzystał ponownie Rafał Nikody.

W 33. minucie Patryk Szostak sfaulował w polu karnym Radosława Macnara i sędzia ponownie wskazał na 11 metr. Tym razem bramkarz Czarnych obronił karnego, wykonywanego przez Rafała Nikodego. Odbita piłka wyszła poza linię końcową boiska. Gospodarze zagrali z rogu i Siergiej Salyuk podwyższył wynik na 3-0.

W II połowie Start nie forsował zbyt dużego tempa, kontrolując sytuację na boisku. Czwartą bramkę zdobył ponownie Rafał Nikody, który tym samym ustrzelił hat tricka. Pogrążył Czarnych Mikołaj Szczurek.

Rafał Nikody ma patent na strzelanie goli Czarnym. W rundzie jesiennej przy Śniadeckich także zdobył trzy bramki. To piąty hat trick tego zawodnika w tym sezonie.

- Zasłużone nasze zwycięstwo. Zagraliśmy mecz na dobrym poziomie. Przy większej skuteczności wynik mógłby być jeszcze bardziej okazały. Jestem zadowolony z postawy drużyny i wyniku, bo Czarni to drużyna z czołówki, trudny, wymagający rywal, to nieprzypadkowy zespół

– podkreślił trener Startu Kamil Walaszczyk.

W zupełnie innym nastroju był szkoleniowiec Czarnych Mateusz Ostrowski.

– Mecz bez historii. Mimo, że chcieliśmy powalczyć, to się nie udało. Gospodarze byli zespołem lepszym, wypracowali sytuacje do zdobycia goli. Nie byliśmy w stanie się im przeciwstawić. Wysoka porażka boli. O punkty musimy powalczyć z innymi drużynami

– powiedział Mateusz Ostrowski.

W środę, 3 maja, Start Rymanów podejmuje Arłamów Bieszczady Ustrzyki Dolne, a Czarni na swoim stadionie grają z Cisami Jabłonica Polska (godz. 17).

Mecz XX kolejki (30 kwietnia):
Start Rymanów – Czarni Jasło 5-0 (3-0)
1-0 Rafał Nikody (8), 2-0 Rafał Nikody (12, karny), 3-0 Siergiej Salyuk (34), 4-0 Rafał Nikody (70), 5-0 Mikołaj Szczurek (78)

Start: Maksim Shyshlov – Grzegorz Gierlasiński, Paweł Litarowicz, Siergiej Salyuk, Mikołaj Szczurek – Fiodar Lebedzeu, Wiktor Majewski (80 Maciej Muzyka), Kamil Walaszczyk (65 Filip Brożyna) - Rafał Nikody, Karol Sęp (65 Radosław Nikody) - Radosław Macnar; na ławce rezerwowych: Patryk Brzana, Bartłomiej Wojtasik, Arkadiusz Femin; trener Kamil Walaszczyk.
Czarni: Patryk Szostak – Maciej Sowa, Eryk Piątkowski (46 Szymon Sudyka), Piotr Kosiba, Sebastian Suszko, Jakub Ząbkiewicz - Paweł Setlak, Karol Rzońca, Oskar Polakiewicz (46 Robert Niemiec), Mateusz Majka - Sebastian Sobolak; na ławce rezerwowych: Hubert Halerz, Krzysztof Szydło, Tomasz Pałucki; trener Mateusz Ostrowski, asystent Tomasz Paluch.
Sędziowali: Marek Głowacki oraz Leszek Żegleń i Kazimierz Kubik(Ropczyce/ KS Dębica). Żółte kartki: Kamil Walaszczyk, Wiktor Majewski – Paweł Setlak. Widzów około 200.