Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zagrali dla Ksawerego. Charytatywny turniej piłkarski w Jaśle. Zebrano ponad 30 tysięcy złotych

Bogdan Hućko
Bogdan Hućko
W hali MOSiR w Jaśle odbył się turniej charytatywny dla Ksawerego z udziałem 10 drużyn
W hali MOSiR w Jaśle odbył się turniej charytatywny dla Ksawerego z udziałem 10 drużyn Marek Dybaś
W niedzielę, 18 lutego, w hali MOSiR w Jaśle odbył się charytatywny turniej piłkarski drużyn dziecięcych „Gramy dla Ksawerego”. Dochód przeznaczony został na leczenie 8-letniego Ksawerego, zawodnika UKS Szóstka Jasło, ucznia Szkoły Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle.

Chłopiec, który trenuje piłkę nożną w UKS Szóstka Jasło pod okiem Marcina Łukaczyńskiego, zachorował na chłoniaka burkitta trzeciego stopnia. Znajduje się pod opieką lekarzy. Obecnie przebywa na Oddziale Onkologii i Hematologii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Klinicznego im. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Za pośrednictwem internetu Ksawery podziękował kolegom i koleżankom z drużyny oraz trenerom za wsparcie i udział w turnieju.

- W styczniu tego roku Ksawery źle się poczuł. Był jakby osłabiony, nagle stał się żółty, na drugi dzień zżółkły mu gałki oczne. Mąż zawiózł go do szpitala w Jaśle, gdzie po przeprowadzonych badaniach został skierowany do szpitala w Rzeszowie. Okazało się, że syn ma nowotwór. Jest to agresywny rak i przeszedł już trzecią chemię

– mówi pani Sabina, mama chłopca.

Rodzina Ksawerego jest bardzo wdzięczna organizatorom turnieju za okazaną pomoc.

– W naszej sytuacji każda pomoc finansowa jest bardzo ważna. Nie wiemy jak długo będzie trwało leczenie. Dojazdy do szpitala, kontrole, badania. Oby jak najszybciej syn wrócił do zdrowia i do domu. Mąż pracował, ja opiekowałam się dziećmi. Od chwili zachorowania nie jesteśmy w stanie pogodzić obowiązków. Mąż aktualnie jest na opiece. Jesteśmy bardzo wdzięczni i dziękuję za pomoc wszystkim

– dodała mama Ksawerego.

Na pomoc dla Ksawerego prowadzona jest internetowa zbiórka na stronie zrzutka.pl.

Podczas turnieju odbyły się licytacje koszulek piłkarskich Rakowa Częstochowa (z czasów gry w tym klubie Kamila Piątkowskiego), Bruk-Betu Nieciecza, Puszczy Niepołomice, Widzewa Łódź, Czarnych Jasło, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski oraz siatkarskich – Asseco Resovii. Wystawiona została także książka „Nienasycony. Robert Lewandowski” autorstwa Pawła Wilkowicza z autografem Szymona Marciniaka.

Jak przekazał nam Łukasz Michnal, który prowadził turniej i licytacje, w sumie zebrano 32 513 złotych: 11 160 zł z licytacji koszulek i pamiątek, 6907 zł ze słodkiego kącika (sprzedaż ciast), 5966,09 zł z kwesty do puszek, 530 zł ze sprzedaży waty cukrowej, 3 tysiące złotych z wpisowego 10 drużyn do turnieju oraz 4950 złotych od UKS Szóstka Jasło. Cały dochód zostanie przekazany na pomoc dla Ksawerego.

Turniej zorganizowała Akademia Piłkarska Czarni Jasło wspólnie z Uczniowskim Klubem Sportowym Szóstka Jasło.

– Dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację turnieju. Koszulki i pamiątki sportowe na licytacje przekazali między innymi Mateusz Cholewiak, Kamil Piątkowski, Michał Rakoczy oraz sędzia siatkarski Grzegorz Janusz. Mamy dzieci biorących w turnieju przygotowały pyszne ciasta. To też jest dar naszych serc dla Ksawerego

– powiedział Krzysztof Bylinowski, kierownik drużyny rocznika 2015 w UKS Szóstka Jasło.

Najlepsza Plombier Sparta I Osobnica

W turnieju wzięło udział 10 drużyn: UKS Szóstka I Jasło, UKS Szóstka II Jasło, Akademia Piłkarska Czarni I Jasło, Akademia Piłkarska Czarni II Jasło, Akademia Piłkarska Sanok, Aserekteam Gorlice, Plombier Sparta I Osobnica, Plombier Sparta II Osobnica, MOSiR Dukla, KS Podhalanin Biecz.

Drużyny rywalizowały w dwóch grupach.
Wyniki meczów w grupie A: AP Czarni I Jasło – Plombier Sparta II Osobnica 2-1, UKS Szóstka II Jasło – Aserekteam Gorlice 0-1, AP Czarni I Jasło – MOSiR Dukla 0-4, Plombier Sparta II Osobnica – Aserekteam Gorlice 0-8, AP Czarni I Jasło – Aserekteam Gorlice 0-5, UKS Szóstka II Jasło – MOSiR Dukla 0-5, Plombier Sparta II Osobnica – UKS Szóstka II Jasło 0-2, Aserekteam Gorlice – MOSiR Dukla 1-4, AP Czarni I Jasło – UKS Szóstka II Jasło 4-3, MOSiR Dukla – Plombier Sparta II Osobnica 9-0.

Wyniki meczów w grupie B: UKS Szóstka I Jasło – AP Czarni II Jasło 0-2, Plombier Sparta I Osobnica – Podhalanin Biecz 3-0, AP Czarni II Jasło – AP Sanok 3-0, UKS Szóstka I Jasło – Plombier Sparta I Osobnica 0-0, AP Czarni II Jasło – Plombier Sparta I Osobnica 1-1, AP Sanok – Podhalanin Biecz 4-0, UKS Szóstka I Jasło – Podhalanin Biecz 4-0, AP Sanok – Plombier Sparta I Osobnica 0-1, UKS Szóstka I Jasło – AP Sanok 1-3, AP Czarni II Jasło – Podhalanin Biecz 5-0.

Mecze półfinałowe o miejsca 5-8: AP Czarni I Jasło – UKS Szóstka I Jasło 0-6, UKS Szóstka II Jasło – AP Sanok 1-5
Mecze półfinałowe o miejsca 1-4: MOSiR Dukla – Plombier Sparta I Osobnica 0-1, Aserekteam Gorlice – AP Czarni II Jasło 1-3.
Mecz o 9. miejsce: Plombier Sparta II Osobnica – Podhalanin Biecz 4-0.
Mecz o 7. miejsce: AP Czarni I Jasło – UKS Szóstka II Jasło 1-2.
Mecz o 5. miejsce: UKS Szóstka I Jasło – AP Sanok 1-1, karne 3-4.
Mecz o 3. miejsce: MOSiR Dukla – Aserekteam Gorlice 0-4.
Mecz finałowy: Plombier Sparta I Osobnica – AP Czarni II Jasło 1-0.

Końcowa kolejność turnieju: 1. Plombier Sparta I Osobnica, 2. AP Czarni II Jasło, 3. Aserekteam Gorlice, 4. MOSiR Dukla, 5. AP Sanok, 6. UKS Szóstka I Jasło, 7. UKS Szóstka II Jasło, 8. AP Czarni I Jasło, 9. Plombier Sparta II Osobnica, 10. Podhalanin Biecz.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Piotr Gawron (Plombier Sparta I Osobnica), najlepszym bramkarzem – Kacper Felkiel (AP Czarni II Jasło), a królem strzelców - Antoni Gazda (Aserekteam Gorlice).

Turniej charytatywny był rozgrywany zarazem jako Turniej o Puchar Radnego Rady Miasta Jasła Marcina Węgrzyna, który ufundował puchary, statuetki i medale. Osobiście wręczył je zawodnikom i drużynom podczas zakończenia turnieju.

Będą licytacje w klubach

Środowisko sportowe w powiecie jasielskim zjednoczyło się w obliczu ciężkiej choroby 8-latka. Jedna z firm w Jaśle, która pragnie zachować anonimowość, bo – jak nam powiedział jej właściciel – nie będzie żerował na czyimś nieszczęściu, ufundował białe sportowe koszulki marki Nike. Inna firma wykonała na nich nadruki herbów klubowych z nazwami drużyn (na plecach). Koszulki trafiły do klubów z powiatu jasielskiego. Zawodnicy drużyn złożą na nich autografy i koszulki zostaną wystawione na aukcjach. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na leczenie Ksawerego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Piłkarki ręczne już przygotowują się do mistrzostw Europy 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jaslo.naszemiasto.pl Nasze Miasto