Andrzej Reczkowski drużynowym mistrzem Europy masters w crossie. Udany start zawodnika Athletic Zręcin w Toruniu

Andrzej Reczkowski prezentuje medale: złoty za drużynowe mistrzostwo Europy masters w crossie oraz za udział w maratonie w Toruniu Bogdan Hućko
Udany był udział Andrzeja Reczkowskiego z Nienaszowa, zawodnika Klubu Biegacza Athletic Zręcin, w Mistrzostwach Europy Masters w Toruniu. W crossie został drużynowym mistrzem Europy, a w maratonie uplasował się w ścisłej czołówce w kategorii 70-latków.

W crossie na dystansie 6 kilometrów Andrzej Reczkowski zajął 5. miejsce, a wśród Polaków był drugi. Do klasyfikacji drużynowej zaliczane były czasy trzech najlepszych zawodników z danego kraju. Tym samym Andrzej Reczkowski z drugim czasem wśród Polaków, został mistrzem Europy. Polacy wyprzedzili o 11 sekund Irlandię. Na trzecim miejscu uplasowała się Rumunia.

Natomiast w maratonie (42 km 192 metry) w kategorii 70-latków osiągnął piąty czas wśród Polaków, pokonując dystans w 4.14,47., co dało mu 9. miejsce w Europie.

Maraton odbył się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Przenikliwe zimno i padający deszcz dały się mocno we znaki uczestnikom.

– Miałbym lepszy rezultat, gdyby było ciepło. Mnie upały nie przeszkadzają. Nie lubię biegać gdy jest zimno i na dodatek jeszcze deszcz. W sumie jestem zadowolony ze startu