Charakter LKS Czeluśnica. Odrobili stratę dwóch bramek i pokonali Naftę Jedlicze

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Fot. Bogdan Hućko
W meczu VIII kolejki klasy okręgowej LKS Czeluśnica wygrał z Naftą Jedlicze. To trzecie z rzędu, a czwarte w tym sezonie zwycięstwo „Czelsi”.

Ulewny deszcz sprawił, że tylko najwierniejsi kibice, którzy zdecydowali się zostać na stadionie, byli świadkami emocjonującego, ciekawego widowiska.

W I połowie Nafta zagrała dobry mecz, a jej kapitan Krystian Gębarowski strzelił gola. Gdy Damian Limberger zdobył drugą bramkę, niewielu wierzyło, że Czeluśnica odrobi straty.

Gospodarze z każdą minutą się rozkręcali, stwarzali okazje do zdobycia goli. Przełomowa okazała się bramka kontaktowa Mateusza Krakosia. „Czelsi” poszła za ciosem i w 12 minut zdobyła trzy gole.

-Pierwsza połowa była słabsza w naszym wykonaniu. Po zmianach personalnych i ustawieniu gra ruszyła. Drużyna pokazała charakter, odrobiła stratę. Takie mecze budują drużynę i to nas cieszy

– zaznaczył trener LKS Czeluśnica Marcin Łukaczyński.

W następnej kolejce LKS Czeluśnica spotyka się z Ostoją Kołaczyce. Wszystko wskazuje na to, że będzie zmiana gospodarza i mecz zostanie rozegrany w Czeluśnicy (niedziela, 1 października, godz. 15). Natomiast Nafta podejmuje na swoim stadionie Bieszczady Ustrzyki Dolne (sobota, 30 września, godz. 15:30).

Mecz VIII kolejki (24 września):
LKS Czeluśnica – Nafta Jedlicze 4-2 (0-1)
0-1 Krystian Gębarowski (24), 0-2 Damian Limberger (64), 1-2 Mateusz Krakoś (68), 2-2 Patryk Tłuściak (73), 3-2 Patryk Tłuściak (79), 4-2 Volodymyr Hudyma (90+3)

Czeluśnica: Igor Wanat – Ivan Perez, Szymon Sabik, Jakub Goleń (46 Kamil Majka), Kamil Kasperkowicz - Duvan Martinez (43 Łukasz Urban), Damian Honkisz - Sebastian Meier (67 Maciej Sowa), Volodymyr Hudyma, Mateusz Krakoś (87 Jakub Kozicki) - Patryk Tłuściak (90+2 Przemysław Musiał); na ławce rezerwowych: Gracjan Zając, Andrzej Jakubowski; trener Marcin Łukaczyński.
Nafta: Grzegorz Żytniak – Mikołaj Janusz, Jakub Krawczyk, Krystian Gębarowski, Kamil Świątek (85 Karol Lech) - Patryk Korneusz, Damian Limberger - Oskar Pitrus (46 Kacper Szura), Jan Barzyk (80 Kacper Zygmunt), Dawid Góra (68 Dawid Cyrkiel) - Mikołaj Dybuś; na ławce rezerwowych: Szymon Serwiński, Tomasz Biały; trener Miłosz Kuzianik.
Sędziowali: Adam Maciąg oraz Bogdan Maciąg i Igor Lutowski (KS Dębica). Żółte kartki: Jakub Goleń, Łukasz Urban, kierownik drużyny Sławomir Jakubowski – Mikołaj Dybuś, Karol Lech, Tomasz Biały.