Jasielscy siatkarze wygrali tylko seta w Andrychowie

Marek Dybaś
Trzeciej porażki doznali w tym sezonie siatkarze MKS Gamrat MOSiR Jasło. W sobotę, 5 listopada, w meczu VI kolejki rozgrywek o mistrzostwo II ligi przegrali na wyjeździe z MKS Andrychów 1-3.

Gospodarze okazali się zbyt mocną drużyną dla młodego zespołu z Jasła. Z wyjątkiem II seta, MKS Andrychów prowadził w każdej partii z wyraźną różnicą punktową. Jaślanie nie mogli poradzić sobie z przyjęciem zagrywki rywali. W II secie gospodarze zepsuli 7 albo 8 zagrywek, co w innych odsłonach meczu, nie zdarzało się im tyle punktów oddać za darmo rywalom. Jasielski zespół prowadził różnicą 4-5 punktów i pewnie wygrał seta.

- Andrychów kontrolował przebieg meczu. Goniliśmy wynik w końcówkach, dlatego tak dobrze w setach to wygląda

– przyznał trener MKS Gamrat MOSiR Jasło Bartosz Kilar.

Po sześciu meczach MKS Gamrat MOSiR zajmuje 5. miejsce w tabeli.

Najbliższy mecz jasielski zespół rozegra 12 listopada o godz. 17 we własnej hali z Kęczaninem Kęty.

Mecz VI kolejki (5 listopada):
MKS Andrychów - MKS Gamrat MOSiR Jasło 3-1 (25-20, 19-25, 25-20, 25-20)
MKS: Bartosz Pichla, Kacper Kałucki, Bartosz Lasocki, Mateusz Witek, Dominik Czaja, Patryk Giża, Nikodem Szytuła (libero), Piotr Kulikowski (libero) oraz Mikołaj Pezda, Bartosz Soboń, Paweł Szymanik, Radosław Kij; trener Bartosz Kilar.

W pozostałych meczach VI kolejki: Volley Rybnik - Hutnik-Wanda Kraków 0-3 (23-25, 22-25, 25-25), AKS V LO Rzeszów - Błękitni Ropczyce 2-3 (25-19, 16-25, 25-23, 27-29, 11-15), MCKiS Jaworzno - Extrans Sędziszów Małopolski 3-0 (25-16, 25-22, 25-22), Kęczanin Kęty - Karpaty Krosno 2-3 (23-25, 25-20, 23025, 31-29, 16-18), Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel - TKS Tychy (9 listopada).