bell
Rzeszowianki po raz piąty z rzędu wicemistrzyniami Polski. Złoto dla Grupy Azoty Chemika Police Marcin Bielecki/PAP
Grupa Azoty Chemik Police pokonuje PGE Rysice Rzeszów 3:1 w emocjonującym finale Tauron Ligi, zdobywając swoje jedenaste mistrzostwo Polski. Rzeszowianki, mimo pięknego starcia, muszą zadowolić się srebrnym medalem po raz piąty z rzędu.

Rzeszowianki zaczynają mocno, ale Chemik Police ostatecznie wygrywa

Rzeszowianki rozpoczęły finałowy mecz z determinacją, prowadząc od samego początku 4:0 i 6:3. Wyróżniały się skrzydła rzeszowskie, z Amanda Coneo i Ann Kalandadze na czele. "Błyszczały Amanda Coneo i Ann Kalandadze", mówi relacja z meczu. Mimo to, Chemik Police zdołał zmniejszyć straty do jednego punktu, pokazując swoją siłę i determinację. Ostatecznie, Rysice wygrały pierwszy set, dzięki skutecznym akcjom Orvosova i Coneo.

Chemik Police przejmuje inicjatywę w drugim secie

Drugi set meczu toczył się na korzyść Chemika, który dzięki Elizabeth Inneh-Vargie uzyskał cztery punkty przewagi. Mimo starań Rysic, gospodynie nie oddawały inicjatywy. "Niesamowita Inneh-Varga podwyższyła na 19:14", a błędy rzeszowianek zmniejszyły ich szanse na dogonienie rywalek. Seta zakończył błąd przyjezdnych, co dało Chemikowi przewagę.

Chemik Police dominuje w trzecim secie, Rysice walczą do końca

Trzeci set meczu to był prawdziwy pokaz siły Chemika. Team trenera Marco Fenoglio zdominował grę, zdobywając punkty w pięciu kolejnych akcjach. Mimo walki, Rysice nie były w stanie dogonić rywalek. "Nie było mocnych na Chemika, który ostatni punkt zdobył blokiem, siódmym w tej partii", mówi relacja z meczu.

Ostatni set decyduje o zwycięstwie Chemika

W czwartym secie, Rysice walczyły do końca, ale to Chemik triumfował. Ostateczne punkty zdobył Chemik, zapewniając sobie złoto mistrzostw Polski. "Zasługiwaliśmy na wygraną. Piękny moment", powiedziała Martyna Grajber Nowakowska.

Ten mecz był ostatnim dla obecnego składu obu drużyn, co dodaje emocji zwycięstwu Chemika i zakończeniu sezonu.

Grupa Azoty Chemik Police - PGE Rysice Rzeszów 3:1 (20:25, 25:18, 25:16, 25:23)

W play-off 3-0

Chemik: Kowalewska 4, Inneh-Varga 23, Wasilewska 1, Korneluk 11, Fedusio 3, Mędrzyk 2, Grajber-Nowakowska (libero) oraz Łukasik 12, Sahin 13, Pierzchała 4, Jagła (libero). Honorio. Trener Marco Fenoglio.

Rysice: Wenerska, Kalandadze 18, Coneo 23, Jurczyk, Centka 6, Orvosova 14, Szczygłowska (libero) oraz Makarowska-Kulej, Kowalska 1, Obiała 3. Trener Stephane Antiga.

Sędziowali: Agnieszka Michlic i Maciej Maciejewski. MVP: Elizabet Inneh-Varga. Widzów: 3820.