Jaślanin mistrzem trójboju siłowego. Zdobył mistrzostwo Europy w swojej kategorii wiekowej

OPRAC.:
UM Jasło/ archiwum
Młody jaślanin Jakub Opałka zdobył 1 miejsce w Mistrzostwach Europy WPPL - PLTRAW 3X3 SERIES zorganizowanych przez Polską Ligę Trójboju RAW.

Zawody odbyły się w dniach 6 -10 marca w Jaworznie. W swojej kategorii wiekowej do lat 16, przy wadze do 75 kg, Jakub Opałka podniósł łącznie 535 kg: przysiad – 205 kg, ławka – 110 kg, martwy ciąg 220 kg, co dało mu ogromną przewagę nad innym zawodnikami. Tym samym młody jaślanin w przeciągu pół roku poprawił swój osobisty rekord o 55 kg.

To nie jedyny jego sukces. We wrześniu 2023 roku zadebiutował w zawodach o Puchar Polski PLTRaw 3x3 & MŚ WPPL w Katowicach i wywalczył trzy złote medale. Tak duży sukces jaślanin zawdzięcza swojej ciężkiej pracy, samodyscyplinie sportowej i ogromnej pasji. Trenuje od dwóch lat na siłowni MOSiR w Jaśle.

Trójbój siłowy jest dyscypliną należącą do sportów siłowych, zawodnik musi wykonać trzy zadania siłowe: przysiad ze sztangą, wyciskanie leżąc oraz martwy ciąg.