Kołaczyce. Spadkowicz z IV ligi za mocny dla Ostoi

Jedenastej porażki w sezonie, a piątej z rzędu, doznali piłkarze Ostoi Kołaczyce. W sobotę (30 października) podopieczni trenera Roberta Podkulskiego przegrali w Targowiskach z Partyzantem 1-3.

W I połowie Partyzant miał przewagę. Już w 46. sekundzie po podaniu Mateusza Penara i strzale Mateusza Filara piłka zatrzepotała w siatce Ostoi, ale gol nie został uznany ze względu na pozycję spaloną napastnika gospodarzy. Partyzant objął prowadzenie po strzale Krystiana Szubrychta z 16 metrów, bramkarz Ostoi odbił piłkę, a Mateusz Krakoś skorzystał z okazji i posłał do siatki. Ponadto w 25. minucie Mateusz Filar trafił w golkipera gości.
Na początku II połowy Konrad Kubal z bliska trafił w bramkarza. Ostoja wyprowadziła kontratak i było 1-1. Po mocnym strzale Sławomira Sienickiego piłka wygięła palce Huberta Niemca i wpadła do bramki.

Na niespełna kwadrans przed końcem Wojciech Haznar zagrał wzdłuż bramki, a Jarosław Malikowski tak niefortunnie interweniował, że piłkę wpakował do swojej bramki. W końcówce Wojciech Haznar minimalnie chybił. Ostoję pogrążył Hubert Wilk strzałem z 16 metrów.

- Graliśmy bardzo słabo, a zwycięstwo bardzo zdecydowane. A Ostoja zagrała lepiej niż Przełęcz Dukla, z którą wygraliśmy 3-0

- skwitował mecz kierownik drużyny z Targowisk Przemysław Kubal.

Dla Partyzanta, który wystąpił bez Mateusza Oleniacza, Antoniego Polańskiego, Mateusza Rotermana i Dawida Korzeniowskiego, był to piąty z rzędu mecz bez porażki, w tym czwarte z rzędu zwycięstwo.

Mecz XIV kolejki (30 października):
Partyzant Targowiska - Ostoja Kołaczyce 3-1 (1-0)
1-0 Mateusz Krakoś (37), 1-1 Sławomir Sienicki (54), 2-1 Jarosław Malikowski (77, samobójcza), 3-1 Hubert Wilk (89)
Partyzant: Hubert Niemiec - Wojciech Haznar, Łukasz Śliwiński, Kamil Chmielowski, Mateusz Penar (77 Michał Pelczar) - Krystian Szubrycht (57 Hubert Wilk), Bartosz Miklaszewski, Jakub Stodolak - Mateusz Krakoś (83 Miłosz Kluczek), Konrad Kubal (83 Filip Korab), Mateusz Filar (70 Dawid Kozioł); trener Mateusz Ostrowski.
Ostoja: Tomasz Filipek - Wojciech Kaleta, Szymon Grzesiak, Jarosław Malikowski, Damian Przewoźnik - Sławomir Wojdyła, Rafał Kurcz - Jakub Podgórski (70 Sebastian Kobak), Wiktor Hendzel (76 Bartosz Niklewicz), Mateusz Biernacki - Sławomir Sienicki (80 Mateusz Juszkiewicz); na ławce rezerwowych: Michał Kaleta, Maciej Setlik; trener Robert Podkulski.
Sędziowali: Łukasz Podgórski oraz Sławomir Rak i Konrad Majewski. Żółte kartki: Jakub Stodolak - Szymon Grzesiak, Sebastian Kobak. Widzów około 100.