Koniec czarnej serii jasielskich siatkarzy. Zwycięski tie-break w Ropczycach

Radosław Kij (nr 7) odmienił losy meczu w Ropczycach
Radosław Kij (nr 7) odmienił losy meczu w Ropczycach Marek Dybaś
Siatkarze MKS Gamrat MOSiR Jasło przełamali czarną serię przegranych. Po siedmiu porażkach z rzędu, pokonali w piątek (16 grudnia) na wyjeździe Błękitnych Ropczyce 3-2, mimo iż przegrywali 0-2, i tym samym zaczęli udanie rundę rewanżową.

Zwycięstwo w Ropczycach jest czwartym w tym sezonie, a pierwszym w tie-breaku, drużyny Bartosza Kilara. W pierwszej rundzie pokonali Błękitnych Ropczyce 3-0, AKS V LO Rzeszów 3-1 i Akademię Talentów Jastrzębskiego Węgla 3-0. Zapunktowali jeszcze w przegranym w Krakowie po pięciu setach meczu z Hutnikiem-Wandą. Punkty zdobyte w Ropczycach są szczególnie cenne, bo w tabeli różnice między drużynami – poza ścisłą czołówką – są minimalne.

Początek meczu z Błękitnymi nie zapowiadał niczego optymistycznego. Zanosiło się na powtórkę z wcześniejszych spotkań. Gospodarze w I i II secie prowadzili różnicą kilku punktów i bardzo pewnie wygrali. Pod koniec II seta trener Bartosz Kilar wprowadził na boisko Bartosza Sobonia, Pawła Szymanika i Radosława Kija i zostali oni już do końca meczu na placu gry. Odmienili oni losy meczu, prowadząc drużynę do zwycięstwa. Dobrze rozgrywał Bartosz Soboń. Radosław Kij kończył ataki. Wspierał go w ofensywie Paweł Szymanik.

Jasielska drużyna zdominowała rywali w III secie, bardzo pewnie wygrała także IV partię. W tie-breaku Błękitni prowadzili 8-6, Gamrat odrobił straty, doprowadził do stanu po 10 i bardzo pewnie wygrał końcówkę V seta.

– Blok, atak i zagrywka przesądziła o naszej wygranej

– miał wreszcie powody do zadowolenia trener Bartosz Kilar po grze drużyny w trzech ostatnich setach. O pierwszych dwóch wszyscy woleliby jak najszybciej zapomnieć. Kalendarzowy rok zakończyli wygraną i zaczęli rundę rewanżową zwycięstwem, co napawa optymizmem.

Teraz w rozgrywkach nastąpi przerwa świąteczno – noworoczna. Według terminarza najbliższy mecz MKS Gamrat MOSiR Jasło powinien rozegrać 7 stycznia 2023 r. w swojej hali z Hutnikiem-Wandą Kraków, ale wszystko wskazuje na to, że to spotkanie zostanie przełożone na inny termin.

Mecz XII kolejki (16 grudnia):
Błękitni Ropczyce - MKS Gamrat MOSiR Jasło 2-3 (25-17, 25-19, 15-25, 18-25, 10-15)
MKS: Bartosz Pichla, Kacper Kałucki, Patryk Giża, Mateusz Witek, Dominik Czaja, Bartosz Lasocki, Nikodem Szytuła (libero), Piotr Kulikowski (libero) oraz Bartosz Soboń, Paweł Szymanik, Radosław Kij, Mikołaj Pezda; trener Bartosz Kilar.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani