Pewne zwycięstwo siatkarzy MKS Gamrat MOSiR Jasło w Rybniku

W przedostatnim meczu sezonu 2022/23, siatkarze MKS Gamrat MOSiR Jasło wygrali na wyjeździe z Volley Rybnik 3-1 i tym samym zapewnili sobie utrzymanie w II lidze. Zwycięstwo cieszy, bo kontuzje na finiszu rozgrywek nie omijają drużyny Bartosza Kilara.

W meczu z Karpatami Krosno skręcenia nogi doznał pierwszy rozgrywający Bartosz Pichla. Natomiast na treningu przed meczem w Rybniku kontuzji nabawił się Patryk Giża. Zastąpił go Krzysztof Kufel, który świetnie zagrał blokiem.
Mecz był zacięty, żadnej z drużyn nie udało się zbudować dużej przewagi punktowej. Najczęściej były to dwa, trzy punkty. MKS Gamrat MOSiR odrabiał niewielką stratę i skutecznie finiszował w trzech setach.

- Zagraliśmy, z wyjątkiem drugiego seta, dobry mecz pod naszą kontrolą. Mamy pewne utrzymanie. Cieszymy się z tego co zrobiliśmy i już myślimy o następnym sezonie

– nie krył satysfakcji trener jasielskiej drużyny Bartosz Kilar.

Ostatni mecz sezonu MKS Gamrat MOSiR Jasło rozegra w sobotę (1 kwietnia) w Sędziszowie Małopolskim z tamtejszym Extransem.

Mecz XX kolejki (25 marca)
TS Volley Rybnik - MKS Gamrat MOSiR Jasło 1-3 (19-25, 25-14, 18-25, 20-25)
MKS: Bartosz Soboń, Radosław Kij, Bartosz Lasocki, Mateusz Witek, Dominik Czaja, Krzysztof Kufel, Nikodem Szytuła (libero), Piotr Kulikowski (libero) oraz Mikołaj Pezda, Paweł Szymanik, Kacper Kałucki, Paweł Stygar; trener Bartosz Kilar.
W pozostałych meczach XX kolejki: Karpaty Krosno - Extrans Sędziszów Małopolski 3-0 (25-22, 25-22, 25-17), UMKS Kęczanin Kęty - TKS Tychy 3-2 (25-19, 25-23, 16-25, 19-25, 15-7), MKS Andrychów - Błękitni Ropczyce 3-0 (25-22, 25-19, 25-18), MCKiS Jaworzno - Hutnik-Wanda Kraków 3-0 (25-15, 25-18, 26-24), Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel - AKS V LO Rzeszów 3-0 (25-15, 25-20, 26-24).
Zaległy mecze XV kolejki: Błękitni Ropczyce - Volley Rybnik 2-3 (25-21, 22-25, 21-25, 25-20, 10-15).
Zaległy mecz XVI kolejki: AKS V LO Rzeszów - TKS Tychy (31 marca).
Zaległy mecz XVII kolejki: Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel - TKS Tychy 3-2 (25-23, 22-25, 27-29, 25-17, 16-14).