Pierwsza porażka jasielskich siatkarek. W Łańcucie przegrały z faworytem ligi

Siatkarki UKS MOSiR Jasło przegrały pierwszy mecz w sezonie. Zdjęcie ilustracyjne Fot. Marek Dybaś
W IV kolejce Podkarpackiej I Ligi Kobiet, siatkarki UKS MOSiR Jasło przegrały w niedzielny (5 listopada) wieczór w Łańcucie z MKS Paradiso 0-3. To pierwsza porażka drużyny trenera Tomasza Janusza w tym sezonie.

Po trzech zwycięstwach w tie-break’ach, jaślanki nie sprostały jednemu z faworytów rozgrywek. Drużyna z Jasła nie poradziła sobie w I i II secie z mocną zagrywką. Szwankowało przyjęcie. W III secie UKS MOSiR podjął walkę, prowadził 16-13 i 18-16.

– Była szansa wygrać seta, ale niestety w końcówce dziewczyny popełniły kilak błędów. Ciężko się nam grało ze względu na wymagającego przeciwnika, który postawił nam trudne warunki

– powiedział trener UKS MOSiR Tomasz Janusz.

Drużyna z Jasła zajmuje 5. miejsce w tabeli z dorobkiem 6 punktów (sety 9-9).

Najbliższy mecz UKS MOSiR Jasło rozegra 18 listopada (sobota, godz. 15) we własnej hali z AZS UR Developres II Rzeszów.

Mecz IV kolejki (5 listopada):
MKS Paradiso Łańcut - UKS MOSiR Jasło 3-0 (25-18, 25-17, 25-21)
UKS MOSiR: Izabela Szerląg, Agnieszka Górniak, Zuzanna Świder, Aleksandra Wolska, Paulina Śmietana, Daria Pykosz, Julia Wietecha (libero) oraz Monika Stabryła-Kiszka, Iga Kosicka; trener Tomasz Janusz.

W pozostałych meczach IV kolejki: UKS Przemyśl – TS Sanoczanka Sanok 1-3 (19-25, 25-22, 17-25, 20-25), MKS V LO Developres Rzeszów – TSV Sanok 3-0 (29-27, 25-13, 25-14), AZS UR Developres II Rzeszów – SST Mark-Bud Lubcza Racławówka 1-3 (21-25, 25-22, 25-27, 22-25).