Porażka Czarnych Jasło w sparingu z Igloopolem Dębica

Marek Dybaś
W drugim sparingu w ramach przygotowań do nowego sezonu 2022/23, Czarni Jasło przegrali w sobotę (23 lipca) w Dębicy z Igloopolem 2-4. Mecz został rozegrany w potwornym upale (początek o godz. 13).

Mimo tropikalnej aury, mecz kontrolny stał na przyzwoitym poziomie. Trener Mateusz Ostrowski testował trzech zawodników, w tym środkowego pomocnika i napastnika. Siódma drużyna minionego sezonu w IV lidze podkarpackiej prowadziła 2-0 po I połowie. Kontaktowego gola na 1-2 zdobył Patryk Fryc, a drugą bramkę (na 2-3) zawodnik testowany po podaniu Patryka Fryca.

W Czarnych brakowało czterech zawodników: Macieja Sowy, Rafała Mastaja, Dawida Floriana i Jakuba Wyderki.

- Po tym meczu szukam pozytywów. To dobry materiał do analizy. Jestem zadowolony. Fragmentami, szczególnie w pierwszej połowie, byliśmy lepsi od przeciwnika, stwarzaliśmy sytuacje bramkowe, trafiliśmy w poprzeczkę. Natomiast Igloopol był lepszy w finalizacji akcji w decydujących momentach. Jestem pozytywnie nastawiony po tym spotkaniu. Będziemy szli do przodu

– podkreślił trener Czarnych Mateusz Ostrowski.

W najbliższą środę, 27 lipca, Czarni rozegrają trzeci sparing z Zamczyskiem Odrzykoń. Nie wiadomo gdzie odbędzie się mecz. Być może na naturalnej murawie przy Śniadeckich w Jaśle. Nie jest ustalona również godzina spotkania.
Przypomnijmy – w pierwszym sparingu (20 lipca) Czarni wygrali z Wisłoką Niegłowice 11-0.

Igloopol Dębica – Czarni 1910 Jasło 4-2 (2-0)
Gole dla Czarnych: Patryk Fryc, zawodnik testowany.

Czarni: Igor Wanat – Robert Niemiec, zawodnik testowany, Eryk Piątkowski, Bartłomiej Rodak – Łukasz Urban, zawodnik testowany, Patryk Fryc – Przemysław Filipak, Mateusz Kurdziel – zawodnik testowany oraz na zmiany: Damian Niemczyński, Tomasz Pałucki, Marcin Krajewski, zawodnik testowany; trener Mateusz Ostrowski.