Porażka jasielskich siatkarek z Paradiso Łańcut

Siatkarki UKS MOSiR Jasło przegrały w sobotę, 18 lutego, wyjazdowy mecz z MKS Paradiso Łańcut 0-3 w XIV kolejce Podkarpackiej I Ligi Kobiet. Tylko w jednym secie nawiązały walkę z doświadczonymi rywalkami. W pierwszej rundzie sezonu łańcucka drużyna wygrała 3-2 w Jaśle.

Jaślanki wystąpiły osłabione brakiem Natalii Świder, która w poprzednim meczu z Maratonem Trzciana doznała zerwania mięśnia dwugłowego i zanosi się na dłuższą przerwę w grze tej siatkarki. Trener Tomasz Janusz miał w tym meczu do dyspozycji tylko 8 zawodniczek.

- Zespół z Łańcuta nękał nas zagrywką, szwankowało przyjęcie, bo przy siatce nie było źle. Zabrakło dokładności, a to przekłada się na wyprowadzanie ataku. Zabrakło skuteczności i doświadczenia

– mówił po meczu trener UKS MOSiR Jasło Tomasz Janusz.

Jaślanki prowadziły w II secie 15-11, miejscowe odrobiły stratę i wygrały tę partię po zaciętej walce. Zdecydowanie łatwiej podopieczne Weroniki Mikulskiej poradziły sobie w I i II secie.

Najbliższy mecz jasielska drużyna rozegra 2 marca na wyjeździe z SST Mark-Bud Lubcza Racławówka. Natomiast 4 marca we własnej hali podejmie TSV Sanok. Termin zaległego meczu z UKS 15 San Pajda Przemyśl nie jest jeszcze znany.

UKS MOSiR Jasło zajmuje 5. miejsce w tabeli. W 11 meczach jaślanki zdobyły 17 punktów (sety 20-19).

Mecz XIV kolejki (18 lutego):
MKS Paradiso Łańcut - UKS MOSiR Jasło 3-0 (25-17, 25-20, 25-17)
UKS MOSiR: Zuzanna Bernacka, Agnieszka Górniak, Aleksandra Lidwin, Monika Piróg, Zuzanna Świder, Izabela Szerląg, Julia Wietecha (libero) oraz Beata Kurczaba; trener Tomasz Janusz.

W pozostałych meczach XIV kolejki: TS Sanoczanka Sanok – UKS Maraton Trzciana 1-3 (25-21, 20-25, 13-25, 14-25), TSV Sanok - SST Mark-Bud Lubcza Racławówka (21 lutego), AZS UR Developres II Rzeszów - UKS 15 San Pajda Przemyśl (27 lutego); pauzował MKS V LO Developres Rzeszów.