Porażka jasielskich siatkarzy w Andrychowie. Powalczyli z liderem

MKS Gamrat MOSiR Jasło przegrał trzeci mecz w sezonie
MKS Gamrat MOSiR Jasło przegrał trzeci mecz w sezonie Fot. Marek Dybaś
Siatkarze MKS Gamrat MOSiR Jasło w meczu IV kolejki o mistrzostwo II ligi, przegrali w Andrychowie z wiceliderem po trzech meczach. Drużyna z Andrychowa po pokonaniu jasielskiego zespołu został liderem z kompletem punktów.

Gospodarze mieli mecz pod kontrolą we wszystkich trzech setach. W pierwszym wysoko pokonali jaślan, którzy w dwóch kolejnych podjęli walkę z faworytem. W II secie przy wyniku 24-21 po zagrywce Jakuba Olechowskiego (m.in. jeden as serwisowy), jasielska drużyna doprowadziła do stanu po 24. Natomiast w III secie gospodarze prowadzili 19-13 i odrobili sześć punktów, doprowadzając do stanu 19-19. Trzema asami serwisowymi popisał się Bartosz Uchman, a kolejne trzy punkty przyjezdni zdobyli po jego zagrywce.

Mimo porażki trener MKS Gamrat MOSiR Jasło Bartosz Kilar był zadowolony z postawy i gry drużyny.

– Poprawiliśmy przyjęcie. Z dotychczasowych meczów było najlepsze w Andrychowie. Ponadto mało zepsutych zagrywek. Zagraliśmy dobry mecz z bardzo mocną drużyną, ale jeszcze nie na tyle dobrze, żeby wygrać seta

– powiedział Bartosz Kilar.

Najbliższy mecz MKS Gamrat MOSiR Jasło rozegra we własnej hali z Kęczaninem Kęty, mocną drużyną z trzema zwycięstwami w tym sezonie. Przegrali jedynie z MKS Andrychów. Mecz odbędzie się w sobotę, 28 października, o godz. 17 (jeżeli drużynie siatkarek UKS MOSiR Jasło uda się przełożyć mecz na inny termin) lub o 18 (gdy siatkarki będą grać o godz. 15).

Mecz IV kolejki II ligi mężczyzn (21 października):
MKS Andrychów - MKS Gamrat MOSiR Jasło 3-0 (25-14, 27-25, 25-21)
MKS Gamrat: Bartosz Soboń, Karol Redyk, Karol Wrona, Mateusz Witek, Dominik Czaja, Kamil Poręba, Piotr Kulikowski (libero), Nikodem Szytuła (libero) oraz Bartosz Uchman, Bartosz Pichla, Kacper Kałucki, Jakub Olechowski, Mikołaj Pezda; trener Bartosz Kilar.

W pozostałych meczach IV kolejki: Volley Rybnik - Alukoncept Bobrowniki 3-2 (25-23, 25-18, 21-25, 23-25, 15-9), Karpaty PANS Krosno - Błękitni Ropczyce 3-0 (25-20, 25-16, 25-20), AT Jastrzębski Węgiel - Avia Solar Sędziszów Małopolski 1-3 (16-25, 25-23, 15-25, 24-26), Kęczanin Kęty - TKS Tychy 3-1 (25-12, 25-22, 17-25, 25-21), Sparta Kraków - Hutnik Kraków 1-3 (21-25, 12-25, 25-21, 11-25).