Porażka jasielskich siatkarzy w Tychach. Urwali gospodarzom jednego seta

Siatkarze MKS Gamrat MOSiR Jasło przegrali trzeci mecz wyjazdowy. Zdjęcie ilustracyjne Marek Dybaś
Siatkarze MKS Gamrat MOSiR Jasło w VI kolejce o mistrzostwo II ligi (grupa IV) przegrali na wyjeździe z Tyskim Klubem Siatkarskim 1-3. To czwarta porażka jasielskiej drużyny w sezonie, a trzecia w halach rywali.

Gamrat wygrał drugiego seta na przewagi i doprowadził do remisu w meczu. TKS wygrywał te partię 24-22, ale goście doprowadzili do stanu po 24 i wygrali na przewagi. Gospodarze wzięli srogi rewanż w trzecim secie, rozprawiając się do 14. Jasielski zespół miał szanse na doprowadzenie do tie-breaku. Prowadził w czwartej partii 15-12, ale coś się zacięło i bez zdobyczy punktowej wrócił z Tych.
W Gamracie zadebiutował Jakub Czochara.

- Na razie na wyjazdach na tyle nas stać. Zabrakło skuteczności. Walczą w każdym meczu, rywale nas nie biją

– zaznacza trener jasielskiej drużyny Bartosz Kilar.

Gamrat MOSiR zajmuje 8. Miejsce w tabeli z dorobkiem 7 punktów (sety 10-13).

Najbliższy mecz MKS Gamrat MOSiR Jasło rozegra we własnej hali, w sobotę (11 listopada, godz. 18) z beniaminkiem UKS VT Alukoncept Bobrowniki (w sześciu meczach 5 punktów, sety 7-15).

Mecz VI kolejki II ligi mężczyzn (4 listopada):
Tyski Klub Siatkarski - MKS Gamrat MOSiR Jasło 3-1 (25-20, 25-27, 25-14, 25-21)
MKS Gamrat: Bartosz Soboń, Bartosz Uchman, Karol Wrona, Kacper Kałucki, Dominik Czaja, Kamil Poręba, Piotr Kulikowski (libero), Nikodem Szytuła (libero) oraz Bartosz Pichla, Jakub Olechowski, Jakub Solecki, Mikołaj Pezda, Karol Redyk, Jakub Czochara; trener Bartosz Kilar.

W pozostałych meczach VI kolejki: UKS VT Alukoncept Bobrowniki - Karpaty Glass PANS Krosno 2-3 (21-25, 25-14, 25-18, 19-25, 18-20), UKS Sparta Volleyball Kraków – TS Volley Rybnik 3-2 (25-21, 25-18, 22-25, 17-25, 16-14), MKS Andrychów - Hutnik Kraków 2-3 (25-20, 25-22, 22-25, 24-26, 5-15), UMKS Kęczanin Kęty - Avia Solar Sędziszów Małopolski 0-3 (21-25, 23-25, 22-25), AT Jastrzębski Węgiel – KS Błękitni Ropczyce (26 listopada).