Porażka siatkarek UKS MOSiR Jasło z wiceliderem SST Lubcza Racławówka. Jaślanki postawiły się faworytkom w I secie

Siatkarki UKS MOSiR Jasło przegrały drugi mecz w sezonie. Zdjęcie ilustracyjne
Siatkarki UKS MOSiR Jasło przegrały drugi mecz w sezonie. Zdjęcie ilustracyjne Marek Dybaś
W meczu VI kolejki Podkarpackiej I Ligi Kobiet, siatkarki UKS MOSiR Jasło przegrały na wyjeździe z wiceliderem SST Mark-Bud Lubcza Racławówka 0-3. To druga porażka drużyny trenera Tomasza Janusza w tym sezonie. Pierwszej doznały z liderem MKS Paradiso Łańcut.

Młody jasielski zespół postawił się faworytkom, kolejny sezon walczącym o awans do II ligi, szczególnie w I secie.

– Pierwsza partia była dobra w naszym wykonaniu, pod nasze dyktando. Prowadziliśmy 22-19, ale w końcówce na przewagi popełniliśmy więcej błędów i przegraliśmy. To jakby podcięło nam skrzydła, odebrało wiarę w powodzenie, zabrakło pewności. Szwankowało przyjęcie. Popełniliśmy też mnóstwo błędów własnych w dwóch kolejnych setach

– powiedział nam po meczu trener jasielskiej drużyny Tomasz Janusz.

Lubcza Racławówka odniosła drugie zwycięstwo, dzień po dniu. W piątek pokonała w zaległym meczu UKS Przemyśl również 3-0.

Na zakończenie pierwszej rundy rozgrywek, UKS MOSiR Jasło w sobotę, 2 grudnia, podejmuje we własnej hali UKS 15 Przemyśl. Początek meczu o godzinie 15.