Porażka siatkarzy MKS Gamrat MOSiR Jasło w Rybniku na zakończenie bardzo słabej I rundy sezonu

Siatkarze MKS Gamrat MOSiR Jasło przegrali czwarty raz z rzędu, a ósmy w tym sezonie na zakończenie I rundy rozgrywek Fot. Marek Dybaś
Siatkarze MKS Gamrat MOSiR Jasło w meczu XI kolejki o mistrzostwo II ligi (grupa IV) przegrali w Rybniku z TS Volley. To czwarta z rzędu porażka jasielskiej drużyny, a ósma w sezonie. Był to ostatni mecz pierwszej rundy sezonu.

Jasielski zespół dobrze zaczął mecz w Rybniku. Wygrał pierwszego seta.

– To był najlepszy set w naszym wykonaniu. Generalnie zagraliśmy – z wyjątkiem trzeciego seta – dobrze. Rybnik miał więcej szczęścia w końcówkach

– powiedział po meczu trener MKS Gamrat MOSiR Jasło Bartosz Kilar.

Runda rewanżowa rozpoczyna się już w najbliższą środę, 13 grudnia. Jaślanie zagrają w derbach z Karpatami Krosno. Początek meczu w Krośnie o godzinie 18. W pierwszej rundzie Karpaty wygrały w Jaśle 3-1.

Pierwsza część sezonu bardzo nieudana dla jasielskiej drużyny, która wygrała tylko 3 mecze (wszystkie we własnej hali), w tym jeden po tie-breaku z Alukoncept Bobrowniki. Ponadto pokonali AT Jastrzębski Węgiel i Kęczanina Kęty. Przegrali 8 spotkań, w tym jedno 2-3 ze Spartą Kraków i był to jedyny punkt zdobyty w meczach wyjazdowych przez drużynę Bartosza Kilara.

Na półmetku rozgrywek MKS Gamrat MOSiR Jasło zajmuje 11. miejsce w 12-zespołowej tabeli z dorobkiem 9 punktów (sety 15-27, małe punkty 903-991).

Mecz XI kolejki II ligi mężczyzn (9 grudnia):
TS Volley Rybnik - MKS Gamrat MOSiR Jasło 3-1 (19-25, 25-19, 25-19, 25-21)
MKS Gamrat: Bartosz Pichla, Karol Redyk, Kamil Poręba, Kacper Kałucki, Dominik Czaja, Karol Wrona, Piotr Kulikowski (libero) oraz Bartosz Soboń, Bartosz Uchman, Jakub Olechowski, Mikołaj Pezda, Jakub Solecki; trener Bartosz Kilar.

W pozostałych meczach XI kolejki: Hutnik Kraków - KS VT Alukoncept Bobrowniki 3-1 (25-16, 22-25, 25-14, 25-20), Karpaty Glass PANS Krosno - Tyski Klub Siatkarski 3-2 (25-21, 14-25, 25-12, 22-25, 17-25), AT Jastrzębski Węgiel - MKS Andrychów 0-3 (13-25, 20-25, 22-25), KS Błękitni Ropczyce - Avia Solar Sędziszów Małopolski 1-3 (22-25, 28-26, 21-25, 21-25), UKS Sparta Volleyball Kraków - UMKS Kęczanin Kęty 2-3 (31-33, 25-22, 25-13, 16-25, 9-15).