MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Prace na torach w powiecie jasielskim. Starostwo porozumiało się z PKP PLK S.A.

Jakub Hap
Jakub Hap
Michal Gaciarz (Polska Press) / zdj. ilustracyjne
Władze powiatu jasielskiego zapowiedziały realizację kilku przedsięwzięć związanych z koleją. Chodzi m.in. o przebudowę przejazdu przez tory na ul. Żniwnej w Jaśle, likwidację dwóch przejazdów kolejowych w gminie Tarnowiec oraz budowę przystanku Jasło – Sobniów.

Zapowiedziane zadania wprowadzone zostaną w życie w ramach dwóch porozumień, podpisanych przed kilkoma dniami w Krakowie przez przedstawicieli jasielskiego samorządu powiatowego i PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Pierwsze zakłada przebudowę odcinków linii kolejowej LK 108 oraz modernizację przejazdów kolejowo-drogowych w ciągu dróg powiatowych od Stacji Jasło do granicy z powiatem krośnieńskim.

- Jednym z nich ma być przejazd kolejowy na odcinku drogi powiatowej nr 2510R Jasło – ul. Żniwna, który będzie obejmował przebudowę niezbędnych sieci uzbrojenia terenu, doświetlenie przejazdu kolejowego, wykonanie przepustu pod koroną drogi, rozbiórkę dwóch obiektów oraz poszerzenie jezdni drogi powiatowej do 6 metrów wraz z obustronnymi chodnikami, zgodnie z parametrami drogi klasy Z. Przebieg drogi powiatowej w pasie kolejowym zostanie przesunięty w stosunku do obecnego o około 5 metrów w kierunku Jasła. Ponadto, planowane jest utworzenie przystanku kolejowego Jasło – Sobniów - informuje Starostwo Powiatowe w Jaśle.

Drugie z zawartych porozumień ma doprowadzić do likwidacji dwóch przejazdów kolejowych: w ciągu drogi powiatowej nr 1891R Tarnowiec-Brzezówka oraz w ciągu drogi gminnej nr 113773R, gdzie – jak podkreślają władze starostwa – mają zostać wdrożone opracowane już w porozumieniu z samorządem gminy Tarnowiec projekty nowych odcinków drogowych.

- Dokumentacja projektowa obejmuje nowy odcinek drogi powiatowej nr 1891R Tarnowiec – Brzezówka o długości prawie 400 metrów, łączącego się z nowo projektowaną drogą gminną (takie rozwiązanie umożliwi ominięcie przejazdu kolejowo-drogowego na drodze powiatowej nr 1891R kat. A w obecnej lokalizacji). Droga powiatowa nie będzie posiadać przejazdów kolejowych (obecnie są dwa), w przypadku otrzymania dofinansowania zostanie wykonana ze środków w ramach Projektu Kolejowego. Powiat Jasielski zobowiązany jest do przekazania dokumentacji projektowej, odpowiednich pozwoleń oraz do wykupu gruntów - czytamy w komunikacie władz starostwa.

Inwestycje, których dotyczą obydwa zawarte porozumienia (z ramienia władz jasielskiego starostwa podpisali się pod nimi starosta Adam Pawluś i etatowy członek zarządu powiatu Jan Muzyka) mają zostać zrealizowane w ramach projektu pn. „Rewitalizacja linii kolejowej nr 108 na odcinku Jasło – Nowy Zagórz”.

od 7 lat
Wideo

Michał Probierz o Ekstraklasie i Euro

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jaslo.naszemiasto.pl Nasze Miasto