Remis w sparingu Czeluśnicy z Ostoją Kołaczyce

Zdjęcie z meczu w V lidze Ostoja Kołaczyce - LKS Czeluśnica (1-1) z 15 listopada 2020 r. fot. Bogdan Hućko
W meczu sparingowym LKS Czeluśnica zremisował z Ostoją Kołaczyce 1-1. Mecz odbył się w niedzielę (13 lutego) na stadionie ze sztuczną nawierzchnią w Jaśle.

Wicelider klasy A (grupa III) LKS Czeluśnica testował dwóch zawodników. Spadkowicz z klasy okręgowej objął prowadzenie po strzale Jakuba Frączka. Ostoja, która na półmetku rozgrywek, zajmuje ostatnie miejsce w klasie okręgowej, wyrównała po przerwie. Gola z rzutu wolnego zdobył Jakub Podgórski.

- Mecz wyrównany. Pracujemy teraz nad siłą i wytrzymałością. Ci co trenują mają ciężkie nogi - powiedział trener LKS Czeluśnicy Łukasz Kalityński, który był zadowolony z meczu kontrolnego.

Ostoja testowała zawodnika. Po 45 minut zagrali obaj bramkarze Damian Łukaszewski i Tomasz Biały. - Z gry i postawy drużyny jestem zadowolony. Graliśmy konsekwentnie, bardzo dobrze, zdominowaliśmy Czeluśnicę, która wystąpiła w bardzo mocnym składzie. Nie było tylko Patryka Tłuściaka. Poradziliśmy sobie w obronie z Wojtkiem Munią i szybkim Mateuszem Kuzio - powiedział trener Ostoi Robert Podkulski.

Szkoleniowiec Ostoi zastrzegł się, że zadowolenie po meczu byłoby większe, gdyby była lepsza skuteczność jego zawodników. Ostoja miała w I połowie 6-7 dogodnych sytuacji do zdobycia goli, ale żadnej nie wykorzystała. Trzy razy piłka odbijała się od poprzeczki bramki Czeluśnicy. Dwukrotnie po strzałach zawodnika testowanego oraz Sławomira Sienickiego. Z bliska w bramkę nie trafił Piotr Kosiba. - Gola straciliśmy znów po szkolnym błędzie. W drugiej połowie też mieliśmy kilka sytuacji podbramkowych - dodał Robert Podkulski. Najlepsze szanse na zdobycie goli zmarnowali Rafał Grzesiak (wraca po kontuzji), zawodnik testowany i Damian Przewoźnik.

Dla LKS Czeluśnica był to drugi mecz kontrolny. Wcześniej wygrali z Orłem Bieździedza 7-5.

Natomiast Ostoja Kołaczyce rozegrała trzeci sparing w przerwie zimowej. Wcześniej kołaczycka drużyna wygrała z Brzostowianką Brzostek 5-3 i zremisowała z Liwoczem Brzyska 2-2. W piątek (18 lutego) o godz. 20 Ostoja zagra kolejny test-mecz z juniorami Czarnych Jasło. Natomiast LKS Czeluśnica w niedzielę (20 lutego) o godz. 14 zmierzy się z Olszynką Ołpiny. Mecz zostaną rozegrane na stadionie ze sztuczną nawierzchnią w Jaśle.

LKS Czeluśnica - Ostoja Kołaczyce 1-1 (1-0)
Gole: Jakub Frączek - Jakub Podgórski

Czeluśnica: Adrian Musiał - Jarosław Muzyka, Szymon Sabik, Michał Majka, Konrad Gogosz - Jakub Frączek, Paweł Wiklowski, Przemysław Musiał, Hubert Wanat - Wojciech Munia - Mateusz Kuzio oraz Michał Mędrek, Hubert Jakubowski, zawodnik testowany, zawodnik testowany; trener Łukasz Kalityński.

Ostoja: Damian Łukaszewski - Wojciech Kaleta, Szymon Grzesiak, Bartosz Niklewicz, Damian Przewoźnik - Piotr Kosiba, Mateusz Krajewski, Rafał Kurcz - Jakub Podgórski, Sławomir Sienicki - zawodnik testowany oraz Tomasz Biały, Mateusz Biernacki, Rafał Grzesiak, Przemysław Pierzchała, Michał Kaleta; trener Robert Podkulski.