W siatkarskich derbach MKS Gamrat MOSiR Jasło przegrał z Karpatami Krosno

Siatkarze MKS Gamrat MOSiR Jasło przegrali w tym sezonie dwukrotnie po 1-3 z Karpatami Krosno. Zdjęcie ilustracyjne Fot. Marek Dybaś
Od porażki rozpoczęli rundę rewanżową siatkarze MKS Gamrat MOSiR Jasło. W derbach przegrali w Krośnie z Karpatami 1-3.

W tym meczu jasielski zespół nie był faworytem. Karpaty, podobnie jak w Jaśle, wygrały 3-1. Trwa czarna seria drużyny Bartosza Kilara. To piąta porażka z rzędu i dziewiąta w sezonie.

Jasielska drużyna zaczęła mecz bardzo dobrze od pewnego zwycięstwa w I secie. Drugiego też zaczęli udanie od prowadzenia 3-0, ale potem było już znacznie gorzej. Jedynie w III secie Karpaty dominowały. Jaślanie nie poradzili sobie z zagrywką Jakuba Krzystanka. Natomiast w IV secie Gamrat prowadził 18-14. W końcówce dwa błędy sędziów sprawiły, że Karpaty doprowadziły do remisu i wygrały seta i mecz.

- Podobnie jak w Rybniku zagraliśmy w Krośnie bardzo dobry mecz, ale punktów nie ma. Nie potrafimy pójść za ciosem po wygranym secie oraz nie potrafimy grać końcówek

– nie kryje rozczarowania trener jasielskiej drużyny Bartosz Kilar.

W Krośnie oprócz kontuzjowanego Mateusza Witka nie grali chorzy Bartosz Soboń i Karol Wrona.

W tym roku jasielska drużyna rozegra jeszcze dwa bardzo ważne mecze, mogące decydować o utrzymaniu w II lidze. Najpierw w najbliższą sobotę, 16 grudnia (godz. 17), MKS Gamrat MOSiR Jasło podejmuje we własnej hali Spartę Kraków, która zajmuje 8. miejsce w tabeli z dorobkiem 11 punktów. Jasielski zespół plasuje się na 11. miejscu z 9 punktami. W Krakowie wygrała Sparta 3-2. Dla jaślan jest to dotychczas jedyny punkt zdobyty w meczu wyjazdowym w tym sezonie.
Natomiast 23 grudnia na wyjeździe zagrają mecz awansem (z XIV kolejki, 6 stycznia) z Akademią Talentów Jastrzębskiego Węgla.

Mecz XII kolejki II ligi mężczyzn (13 grudnia):
Karpaty Glass PANS Krosno - MKS Gamrat MOSiR Jasło 3-1 (19-25, 25-20, 25-14, 25-22)
Karpaty: Konrad Kundera, Łukasz Ogonowski, Jakub Krzystanek, Kacper Stawiarz, Kacper Baran, Patryk Giża, Jakub Gębarzewski (libero), Bartosz Grajper (libero) oraz Krzysztof Kufel, Kamil Strzymszok, Jędrzej Mazurkiewicz, Gracjan Machnica, Miłosz Iszczuk; trener Jakub Heimroth.
MKS Gamrat: Bartosz Pichla, Karol Redyk, Jakub Solecki, Kacper Kałucki, Dominik Czaja, Kamil Poręba, Piotr Kulikowski (libero) oraz Mikołaj Pezda, Bartosz Uchman, Jakub Olechowski; trener Bartosz Kilar.

W pozostałych meczach XII kolejki: KS VT Alukoncept Bobrowniki - MKS Andrychów 0-3 (20-25, 19-25, 21-25), AT Jastrzębski Węgiel - UMKS Kęczanin Kęty 0-3 (16-25, 29-31, 28-30), UKS Sparta Volleyball Kraków - Tyski Klub Siatkarski 2-3 (24-26, 25-23, 25-22, 21-25, 13-15), KS Błękitni Ropczyce - Hutnik Kraków 1-3 (25-23, 26-28, 21-25, 22-25), TS Volley Rybnik - Avia Solar Sędziszów Małopolski (24 lutego 2024).