Wysoka porażka LKS Skołyszyn. Przełom Besko zamknął mecz po 12 minutach…

W meczu III kolejki klasy okręgowej LKS Skołyszyn przegrał wysoko w Besku z Przełomem. Drużyna trenera Szymona Cetnarowskiego straciła trzy gole w niespełna kwadrans.

To druga z rzędu wysoka porażka beniaminka ze Skołyszyna, który na swojej drodze napotkał mocne zespoły, od lat zaliczające się do ścisłej czołówki.

Przełom już w 2. minucie objął prowadzenie po podaniu Siergieja Salyuka do Huberta Winiarskiego. Dziesięć minut później sfaulowany został w polu karnym Konrad Kijowski i „jedenastkę” na gola zamienił Jakub Szybka. Goście rozpoczęli ze środka i minutę później było 3-0, bo Aris Palacios Pino, znany z gry w poprzednim sezonie w barwach LKS Górki, nie zwykł marnować okazji. Kolumbijczyk, którego piłka „szukała” w tym meczu dołożył jeszcze jednego gola. Drugą bramkę po przerwie zdobył także Hubert Winiarski.

Mecz został praktycznie rozstrzygnięty w pierwszych 12 minutach. Przełom kontrolował wydarzenia na boisku. Spotkanie, mimo wysokiego prowadzenia gospodarzy, nie było jednostronnym widowiskiem, bo goście podjęli walkę, stwarzali sytuacje, ale skuteczniejsi byli miejscowi, którzy z okazji podbramkowych wykorzystali około 30 -40 procent.

Skołyszyn miał szansę na honorowego gola w 89. minucie meczu. Po zagraniu ręką Michała Szychowskiego, sędzia podyktował rzut karny. Strzał z 11 metrów Kacpra Stója obronił Mateusz Tasz.

W I połowie kontuzji doznał kapitan Skołyszyna Mateusz Jankowicz, którego zastąpił Mateusz Skrzyszowski.

Najbliższy mecz LKS Skołyszyn rozegra na swoim stadionie z Naftą Jedlicze (niedziela, 27 sierpnia, godz. 15), a Przełom Besko wyjeżdża na derbowy pojedynek ze Startem do Rymanowa (także w niedzielę o 15).

Mecz III kolejki (20 sierpnia):
Przełom Besko – LKS Skołyszyn 5-0 (3-0)
1-0 Hubert Winiarski (2), 2-0 Jakub Szybka (12, karny), 3-0 Aris Palacios Pino (13), 4-0 Aris Palacios Pino (56), 5-0 Hubert Winiarski (65)

Przełom: Mateusz Tasz – Jakub Jaślar, Jakub Szybka, Bartosz Gołda, Paweł Deńko (65 Miłosz Nycz) – Hubert Winiarski (70 Jan Szybka), Sebastian Wojtoń (65 Michał Szychowski), Sergiey Salyuk (46 Mateusz Zajączkowski), Aris Palacios Pino – Dominik Zajączkowski, Konrad Kijowski; na ławce rezerwowych: Mateusz Folcik, Szymon Bilski, Seweryn Folta, Jakub Fydryk, Mateusz Dziok; trener Paweł Jaślar.
Skołyszyn: Dominik Bielamowicz – Mariusz Kurczaba, Patryk Wierzgacz, Mateusz Jankowicz (33 Mateusz Skrzyszowski), Jacek Kaszycki - Sebastian Figura, Bartosz Wierzgacz, Marek Zawisza, Kacper Stój, Paweł Berkowicz (75 Jakub Turek) - Dawid Rachowicz; na ławce rezerwowych: Przemysław Wierzgacz, Kamil Łaskawski, Miłosz Zając, Paweł Sokulski; trener Szymon Cetnarowski.
Sędziowali: Dawid Półchłopek oraz Mateusz Warzocha i Bartosz Barć (Rzeszów). Widzów około 100.