Drugie zwycięstwo jasielskich siatkarek. W tie-breaku pokonały Sanoczankę Sanok

Siatkarki UKS MOSiR Jasło przywiozły z Sanoka kolejne dwa punkty
Siatkarki UKS MOSiR Jasło przywiozły z Sanoka kolejne dwa punkty Fot. Andrzej Tenerowicz/ UKS MOSiR Jasło
Siatkarki UKS MOSiR Jasło wygrały w II kolejce Podkarpackiej I Ligi na wyjeździe z Sanoczanką Sanok 3-2. To drugie zwycięstwo drużyny trenera Tomasza Janusza w tie-breaku w tym sezonie. Przed tygodniem pokonały inny zespół sanocki – TSV także w pięciu setach.

Mecz w Sanoku trwał ponad 2 godziny i był bardzo zacięty i wyrównany. W I secie szwankowało przyjęcie w jasielskiej drużynie, która nie mogła poradzić sobie z mocną zagrywką Sanoczanki. Jaślanki zbliżyły się na 2 punkty (15-13), ale później nie poradziły sobie z zagrywką miejscowych.

W drugiej partii było odwrotnie. To zespół jasielski odrzucił mocną zagrywką rywalki od siatki, podbijały piłki w obronie, dobrze kontrowały. Prowadziły od początku i wygrały seta.

Najbardziej emocjonujący i zacięty był III set, w którym obydwa zespoły zdobywały punkt za punkt. Obydwa zespoły pokazały dobrą, stojącą na wysokim poziomie siatkówkę. W końcówce na przewagi dwa błędy popełniły sanoczanki i przegrały seta.

Trzeci set kosztował bardzo dużo sił drużynę z Jasła, w której w szóstce występowały trzy juniorki młodsze (Izabela Szerląg, Aleksandra Wolska, Zuzanna Świder), które przed południem rozegrały także w Sanoku dwa mecze.

W tie-breaku jaślanki prowadziły 13-10, rywalki odrobiły dwa punkty i trener Tomasz Janusz poprosił o czas. Jego zespół wykorzystał po przerwie kontrę, a seta i mecz mocnym atakiem skończyła Daria Pykosz.

- Jestem zadowolony z drugiego zwycięstwa i to na wyjeździe. Gramy bardzo młodym zespołem juniorkami młodszymi i juniorkami. W drużynie są tylko dwie seniorki. Jestem pełen uznania dla dziewczyn, które w sumie zagrały 10 setów

– podkreślił trener Tomasz Janusz.
Na szczególne wyróżnienie zasługuje Zuzanna Świder, która zagrała bardzo dobrze w przyjęciu, obronie i ataku. Tradycyjnie grę ciągnęła Daria Pykosz.

Najbliższy mecz UKS MOSiR Jasło rozegra we własnej hali z V LO Rzeszów. Trener będzie chciał przełożyć mecz z soboty na piątek, ze względu na mecz kadetek.