Nasza Loteria

Grudzień w Jaśle: Przegląd prasy z listopada 2022 w Jaśle, najważniejsze informacje miesiąca

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Jasła czytali w ostatnim miesiącu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Jasła czytali w ostatnim miesiącu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w listopadzie czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Jasła najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Masz to z Lidla, Rossmana, czy sklepu Tedi? Zaraz wyrzuć! Zjedzenie tego może skończyć się nawet śmiercią - jest OSTRZEŻENIE!”?

Przegląd listopada 2022 w Jaśle: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z listopada 2022 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Masz to z Lidla, Rossmana, czy sklepu Tedi? Zaraz wyrzuć! Zjedzenie tego może skończyć się nawet śmiercią - jest OSTRZEŻENIE!

KOMUNIKAT SANEPIDU. Za nami Black Friday. Miliony klientów odwiedziło sklepy, szukając interesujących wyprzedaży. Wielu z nas, już powoli rozgląda się również za prezentami świątecznymi czy produktami na wigilijny stół! Uważajcie! Sanepid opublikował LISTĘ 20 produktów, wycofanych w ostatnim czasie ze sklepów. Zalecamy sprawdzić, czy ich nie kupiliście - konsekwencje mogą być nawet tragiczne!

📢 Ogólnopolskie Andrzejkowe Spotkania Taneczne. Roztańczony wtorek i środa w Jasielskim Domu Kultury

Po raz 21. w Jasielskim Domu Kultury, we wtorek i środę, 29 - 30 listopada, solistki, soliści, duety oraz zespoły z całej Polski rywalizują podczas Ogólnopolskich Andrzejkowych Spotkaniach Tanecznych.

📢 Tort, życzenia, tańce. Jasielskie stowarzyszenie "Mamy Nadzieję" świętowało 10-lecie działalności na rzecz niepełnosprawnych

W Jaśle świętowano jubileusz 10-lecia działalności miejscowego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych i Przyjaciół "Mamy Nadzieję". Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Zrób sobie prezent

Materiały promocyjne partnera

Prasówka grudzień Jasło: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w listopadzie uwagę czytelniczek i czytelników z Jasła. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Radosne andrzejki w Skołyszynie. Dla dzieci przygotowano moc atrakcji

W zeszłoniedzielny wieczór, w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbyła się zabawa andrzejkowa dla najmłodszych. - Tańce z Wróżką Fifi i Kotkiem Gapciem, pamiątkowe zdjęcia w fotobudce, deszcz baniek mydlanych oraz rozpylacz śniegu to tylko wybrane atrakcje wieczoru. W zabawie udział wzięły dzieci uczęszczające na zajęcia prowadzone przez GOKiCz oraz ich rodzice, rodzeństwo i znajomi (...). Jako pierwsi swoje umiejętności taneczne zaprezentowali uczestnicy zajęć Zumby (...). Na wszystkie dzieci przybyłe na imprezę czekało wiele niespodzianek. Dzieci w kolorowych przebraniach bawiły się razem z artystką ze Studia FAMA. Show z wróżką Fifi zapewnił dzieciom udział w niezapomnianej zabawie, podczas której mogły wywróżyć sobie przyszłość oraz wystąpić na scenie. Były gry, konkursy i zabawy. W wielu zabawach udział wzięli również rodzice - czytamy w relacji z wydarzenia. Zdjęcia prezentujemy w naszej galerii.

📢 Na poddaszu bursy międzyszkolnej powstał internat dla wychowanków SOSW w Jaśle

Przebudowane poddasze bursy międzyszkolnej przy ul. Staszica zostało przeznaczone na potrzeby internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Jaśle. Inwestycja kosztowała 3 747 220 złotych i została dofinansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 1,8 mln zł oraz z PFRON – 150 tysięcy złotych.

📢 Przegrana siatkarek UKS MOSiR Jasło po emocjonującym meczu z Lubczą Racławówka

W meczu VI kolejki Podkarpackiej I Ligi Kobiet, rozegranym w niedzielę (27 listopada), UKS MOSiR Jasło przegrał we własnej hali z SST Mark-Bud Lubcza Racławówka 0-3. W tym sezonie to trzecia porażka drużyny trenera Tomasza Janusza, a pierwsza bez zdobyczy punktowej. Wcześniej jaślanki przegrały w tie-breakach.

📢 Andrzejkowo w Tarnowcu. Zobaczcie, jak dzieci bawiły się w GOK

Kilkadziesiąt dzieci bawiło się wspólnie podczas zabawy andrzejkowej, która zorganizowana została w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu. - Dyskoteka w bańkach mydlanych i sztucznym śniegu, limbo, pociąg czy drużynowe rzuty do celu – to tylko część atrakcji przygotowanych dla najmłodszych (...). Każdy uczestnik – niezależnie od tego czy miał 2 czy 8 lat, przebrany za superbohatera czy wróżkę – bawił się rewelacyjnie. Podczas krótkiej przerwy w połowie balu na uczestników czekał poczęstunek – który pomógł szybko zregenerować energię i wrócić do dalszych tanecznych harców - relacjonuje GOK. Imprezę poprowadzili animatorzy Kinder SID. Zapraszamy do obejrzenia zdjęcia z tego wydarzenia.

📢 Ósmoklasiści z SP w Dębowcu na zajęciach w jasielskiej komendzie policji

Uczniowie ósmej klasy Szkoły Podstawowej w Dębowcu gościli w Komendzie Powiatowej Policji w Jaśle. Spotkanie odbyło się w ramach realizowanych przez szkołę zajęć promujących różne zawody. Tym razem młodzież miała okazję odwiedzić komendę Policji oraz zapoznać się ze specyfiką służby mundurowej.

📢 Mieszkańcy gminy Tarnowiec w styczniu pójdą do urn. Kto powalczy o fotel wójta?

Na giełdzie kandydatów pojawia się wiele nazwisk osób związanych od lat z gminą Tarnowiec. Postanowiliśmy sprawdzić kto faktycznie przymierza się do walki o stanowisko wójta gminy w przedterminowych wyborach, które odbędą się 8 stycznia 2023 r.

📢 Czarnej serii jasielskich siatkarzy ciąg dalszy. Przegrali piąty mecz z rzędu

Piąty mecz z rzędu przegrali siatkarze MKS MOSiR Jasło. W IX kolejce rozgrywek o mistrzostwo II ligi w sobotę (26 listopada) we własnej hali przegrali z przedostatnim zespołem w tabeli Volley Rybnik 1-3. To szósta porażka drużyny Bartosza Kilara w tym sezonie.

📢 Powiat jasielski. Czy wygramy z Arabią Saudyjską i Argentyną? Sprawdź, jak oni typują

Mundial trwa w najlepsze. Po remisie z Meksykiem, polscy piłkarze staną dziś w szranki z reprezentacją Arabii Saudyjskiej, która w pierwszym meczu sensacyjnie pokonała Argentynę. Spytaliśmy kilka osób z Jasła i okolic - samorządowców, muzyków, działaczy społecznych - jakim wynikiem zakończy się druga batalia zespołu Czesława Michniewicza w Katarze oraz trzecia, czyli wtorkowe spotkanie z Argentyńczykami. Co odpowiedzieli? O tym w naszym materiale.

📢 Wały przeciwpowodziowe w Trzcinicy i Osobnicy gotowe. Mają chronić przed wezbranymi wodami Ropy

Zakończyła się budowa wału przeciwpowodziowego o długości 1,47 km na lewym brzegu rzeki Ropy w okolicach Jasła oraz budowa wału opaskowego wokół oczyszczalni ścieków w Trzcinicy wraz z infrastrukturą. Całkowita wartość inwestycji to 10,3 mln zł, w tym wartość robót budowlano-montażowych wyniosła 9,3 mln zł. Inwestorem było Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie - Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

📢 Jubileusz 80–lecia Szkoły Podstawowej im. Macieja Rataja w Opaciu

Szkoła Podstawowa im. Macieja Rataja w Opaciu świętowała jubileusz 80–lecia istnienia. Po mszy świętej w kościele parafialnym w Bączalu Dolnym, w szkole odbyła się okolicznościowa, uroczysta akademia.

📢 Świąteczny kiermasz rękodzieła w Jasielskim Domu Kultury [ZDJĘCIA]

Mikołaj i gwiazdka za pasem, a Ty ciągle szukasz prezentu? A może brakuje Ci pomysłu? Jeśli tak, to pracownicy Jasielskiego Domu Kultury zaprosili mieszkańców jasielszczyzny na świąteczny kiermasz rękodzieła. To znakomita okazja na zakup oryginalnego podarunku dla najbliższych.

📢 Matka i córka stanęły przed sądem za znęcanie się nad kotami [ZDJĘCIA]

Małgorzata Sz. (54 lat) i jej córka Aleksandra (27 lat), mieszkanki Jasła stanęły w środę przed Sądem Rejonowym w Jaśle. Śledczy zarzucają kobietom, że od bliżej nieokreślonego czasu do 28 września 2021 r. prowadząc hodowlę kotów „Szarotka” znęcały się nad posiadanymi co najmniej 141 kotami. Najpierw sąd wydał w tej sprawie wyrok nakazowy, ale odwołanie od niego złożyła zarówno prokuratura jak i organizacja OTOZ Animals. Obydwie kobiety nie przyznają się do winy. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

📢 Dla przedszkolaków z jasielskiej Trójki jesień nie jest smutna

Przedszkole Miejskie nr 3 im. św. Jana Pawła II w Jaśle zorganizowało dziś 19. przegląd słowno-muzyczny „Jasień nie musi być smutna”. Wydarzenie połączone było z Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa. Imprezie towarzyszyło głośne czytanie wierszy o tematyce jesiennej w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” - czytała je dyrektor placówki Elżbieta Krzysiak, wraz z zaproszonymi gośćmi. Dzieci z grupy „Misie” oraz „Motyle” śpiewały piosenki i mówiły wierszyki. Można było wysłuchać utworów „Taniec w deszczu” czy „Wietrzyk psotnik”. Natomiast „Krasnale” i „Plastusie” zaprezentowały inscenizację utworów literatury dziecięcej „Niech żyje król ziemniak” i „ Bal dla Pani Jesieni”. Był też jesienny pokaz mody „Złota Polska Jesień”. Nie zabrakło nagród książkowych, a każdy przedszkolak na zakończenie imprezy otrzymał przytulankę. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przeglądu.

📢 Znany rzeszowski biznesmen Ryszard P. pozostanie wolny przez sześć miesięcy

Sąd Okręgowy w Rzeszowie zdecydował o odroczeniu kary pozbawienia wolności przedsiębiorcy na 6 miesięcy. Bo Ryszard P. musi mieć czas na uregulowanie swojej sytuacji biznesowej.

📢 Klub Honorowych Dawców Krwi powstał w KP PSP w Jaśle

Klub Honorowych Dawców Krwi powstał przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle.

📢 Charytatywny turniej piłkarski w Jaśle. Uczniowie zagrali dla Paulinki

W środę, 23 listopada, w hali jasielskiego MOSiR grupa uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle zorganizowała piłkarski turniej charytatywny, podczas którego zbierane były pieniądze na rehabilitację i leczenie Paulinki Okarmy z Jasła. Zawody zorganizowali w ramach ogólnopolskiego projektu „Zwolnieni z teorii”

📢 Święto seniorów w Zimnej Wodzie. Przyjęcie przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich

Najstarsi mieszkańcy Zimnej Wody świętowali Dzień Seniora. Mieli okazję skosztować specjałów przygotowanych przez nowo powstałe Koło Gospodyń Wiejskich w Zimnej Wodzie, pobawić się przy muzyce oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
od 12 lat
Wideo

Szymon Hołownia ma duże ego, większe ma tylko Lech Wałęsa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na jaslo.naszemiasto.pl Nasze Miasto