Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przedstawiciele Austriackiego Czarnego Krzyża na cmentarzach wojennych w gminie Krempna

OPRAC.:
Bogdan Hućko
Bogdan Hućko
Delegacja Austriackiego Czarnego Krzyża odwiedziła cmentarze wojenne w Krempnej, Ożennej i Grabiu oraz spotkała się z przedstawicielami samorządu gminnego i dyrektorem Magurskiego Parku Narodowego
Delegacja Austriackiego Czarnego Krzyża odwiedziła cmentarze wojenne w Krempnej, Ożennej i Grabiu oraz spotkała się z przedstawicielami samorządu gminnego i dyrektorem Magurskiego Parku Narodowego Magurski Park Narodowy/ UG Krempna
Delegacja Austriackiego Czarnego Krzyża oraz członkowie korpusu dyplomatycznego i konsularnego w województwie lubelskim, odwiedziła cmentarze z I wojny światowej w gminie Krempna. Przed pomnikami na nekropoliach, gdzie spoczywają żołnierze różnych narodowości i armii, złożono kwiaty.

Goście z Austrii odwiedzili cmentarze wojenne nr 4 w Grabiu, nr 3 w Ożennej i nr 6 w Krempnej, na których delegacja Austriackiego Czarnego Krzyża, zastępca wójta Gminy Krempna Katarzyna Maciejczyk oraz dyrektor Magurskiego Parku Narodowego Norbert Kieć złożyli wiązanki kwiatów na żołnierskich mogiłach.

Odbyło się również spotkanie w Urzędzie Gminy w Krempnej. Wzięli w nim udział płk Dieter Allesch – przewodniczący Austriackiego Czarnego Krzyża - Oddział w Styrii, Helfried Grandl – kurator Austriackiego Czarnego Krzyża, konsul honorowy Austrii w Lublinie Piotr Majchrzak, Rafał Dudek z Konsulatu Austrii w Lublinie, Bogdan Jezierski – społecznik z Krosna, współpracownik i przyjaciel ACK oraz Katarzyna Maciejczyk – zastępca wójta Gminy Krempna, Norbert Kieć – dyrektor Magurskiego Parku Narodowego, Szymon Stoś – pracownik UG Krempna, a także Barbara i Dariusz Mielczarkowie – przedstawiciele Fundacji im. Generała Pułaskiego, którzy przed laty po zamieszkaniu w Beskidzie Niskim zainteresowali opuszczonymi i zaniedbanymi cmentarzami z I wojny światowej.

Austriacki Czarny Krzyż to organizacja, która zajmuje się utrzymaniem oraz budową cmentarzy i grobowców dla ofiar cywilnych, prześladowań politycznych oraz żołnierzy m.in. opieką nad cmentarzami wojskowymi z okresu I wojny światowej.

od 12 lat
Wideo

Niedzielne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha w Gnieźnie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jaslo.naszemiasto.pl Nasze Miasto