Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

PUP w Jaśle refunduje nowe miejsca pracy. Dzięki dofinansowaniu z Funduszy Europejskich dla Podkarpacia

OPRAC.:
Bogdan Hućko
Bogdan Hućko
Starostwo Powiatowe w Jaśle
Starostwo Powiatowe w Jaśle Bogdan Hućko
Firma Gazbud Inwestycje z Trzcinicy stworzyła trzy nowe miejsca pracy. Spółka otrzymała refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowisk pracy. Łącznie 99 tysięcy złotych.

Jest to możliwe dzięki dofinansowaniu z programu regionalnego Fundusze Europejskiej dla Podkarpacia 2021 – 2027. Firma Gazbud Inwestycje z Trzcinicy stworzyła trzy nowe miejsca pracy w zawodzie monter rurociągów przemysłowych.

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Jaśle podpisano umowę pomiędzy Januszem Pacherem - dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle, działającym z upoważnienia starosty jasielskiego Adama Pawlusia, a Tomaszem Jaraczem – członkiem zarządu firmy Gazbud Inwestycje z Trzcinicy, na doposażenie miejsc pracy kwotą 33 tysięcy złotych.

To już druga umowa o refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy podpisana z firmą Gazbud w tym roku. Dzięki dofinansowaniu z programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027, firma stworzyła trzy nowe miejsca pracy w zawodzie monter rurociągów przemysłowych. Łącznie na ich doposażenie otrzymała 99 tys. zł.

Starosta jasielski Adam Pawluś pogratulował przedstawicielowi Gazbud rozwoju firmy i wykwalifikowanych pracowników, którzy zostali zatrudnieni dzięki pieniądzom pozyskanym z funduszu. Zachęcił również przedstawicieli innych firm do udziału w tym programie.

Doposażenie stanowiska pracy to pomoc finansowa oferowana przez Powiatowy Urząd Pracy w Jaśle, która ma wspomóc przedsiębiorców i przeciwdziałać bezrobociu. Polega ona na zwrocie przez PUP Jasło kwoty poniesionej przez przedsiębiorcę w związku z zakupem wyposażenia lub doposażeniem stanowiska pracy.

W tym roku w ramach projektu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia przeznaczono 8 mln zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jaslo.naszemiasto.pl Nasze Miasto