Remis w sparingu LKS Skołyszyn z Zamczyskiem Mrukowa [ZDJĘCIA]

W sparingu przed rundą wiosenną, rozegranym w sobotę (5 lutego) na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Jaśle, LKS Skołyszyn zremisował z Zamczyskiem Mrukowa 1-1.

Lider klasy A na półmetku rozgrywek objął prowadzenie po składnej akcji i strzale Sebastiana Figury. Piątoligowcy z Mrukowej chwilę później wyrównali po strzale z rzutu wolnego (około 30 metrów) Krzysztofa Lewickiego. Nie popisał się przy obronie piłki młody bramkarz Skołyszyna Przemysław Wierzgacz.

- Pierwsza połowa była ospała. Po przerwie mecz zdecydowanie ciekawszy. Akcje, strzały na bramkę. Mieliśmy kilka sytuacji podbramkowych - powiedział trener Skołyszyna Zdzisław Żmigrodzki.

Szkoleniowiec Zamczyska Ryszard Skuba był zadowolony z gry drużyny w pierwszym sparingu. - Brakowało kilku zawodników, którzy chorują lub leczą kontuzje. Mogliśmy zdobyć kilka goli, ale jestem zadowolony z postawy drużyny - podkreślił trener Zamczyska.

W Zamczysku po długiej przerwie spowodowanej kontuzją zagrał na lewej obronie Damian Bors.

Dla Skołyszyna był to drugi mecz kontrolny w przerwie zimowej. W pierwszym przegrali z liderem V ligi Startem Rymanów 1-7. Zamczysko zagrało pierwszy sparing.

W najbliższą sobotę (12 lutego, godz. 12) w Jaśle LKS Skołyszyn zagra z Orłem Bieździedza. Natomiast Zamczysko Mrukowa w niedzielę (13 lutego) w Sanoku na stadionie Wiki ze Strugiem Tyczyn.

LKS Skołyszyn - Zamczysko Mrukowa 1-1 (0-0)

1-0 Sebastian Figura, 1-1 Krzysztof Lewicki

LKS Skołyszyn: Mateusz Furmanek - Tomasz Syzdek, Mateusz Jankowicz, Patryk Marszałek, Jacek Kaszycki - Paweł Berkowicz, Sebastian Figura, Marek Zawisza, Jakub Zawisza, Jakub Zięba - Artur Walczyk oraz Przemysław Wierzgacz - Mateusz Skok, Szymon Filipak, Jakub Warchoł, Mikołaj Filus; trener Zdzisław Żmigrodzki.

Zamczysko Mrukowa: Mateusz Bazan - Daniel Bilski, zawodnik testowany, Dawid Gumienny, Damian Bors - Kamil Bilski, Ireneusz Brożyna, Michał Baciak, Edward Baciak, Krzysztof Lewicki - Jarosław Twardzik oraz Jakub Podgórski, Michał Sokołowski; trener Ryszard Skuba.