Siatkarze MKS Gamrat MOSiR Jasło przegrali (po walce) z liderem. Zwycięska seria Avii Solar Sędziszów Małopolski

Siatkarze MKS Gamrat MOSiR Jasło przegrali z niepokonanym liderem II ligi Avią Solar Sędziszów Małopolski 0-3 Marek Dybaś
Siatkarze MKS Gamrat MOSiR Jasło w meczu VIII kolejki o mistrzostwo II ligi przegrali we własnej hali z niepokonaną w tym sezonie Avią Solar Sędziszów Małopolski 0-3. Lider w Jaśle udowodnił, że pierwsze miejsce to nie przypadek. Natomiast jasielska drużyna mocno postawiła się faworytowi i była bliska wygrania drugiego seta.

Avia Solar Sędziszów Małopolski jedyny punkt straciła tydzień wcześniej w zwycięskim tie-breaku z Tyskim Klubem Siatkarskim.

W Jaśle team Tomasza Józefackiego zaczął mecz bardzo dobrze. Goście zdobyli kilka punktów na początku seta, wykorzystując błędy gospodarzy, i tę przewagę utrzymali do końca tej partii.

Najbardziej zacięty i emocjonujący był II set. Po wyrównanym początku, goście odskoczyli na 3 punkty (7-10) po ataku Tomasza Kotyli i asie tego zawodnika. MKS Gamrat MOSiR odrobił straty (11-11) i walka trwała punkt za punkt do stanu po 13. Drużyna z Sędziszowa znów dosyć pewnie prowadziła. Ważne punkty zdobył Kamil Warzocha, obijając blok gospodarzy. Avia odskoczyła na 4 punkty (17-21) i wydawało się, że set jest prawie rozstrzygnięty.

Był to jednak dopiero przedsmak emocji. Po zagrywce Mateusza Witka, błąd w przyjęciu popełnili przyjezdni. Tym samym przewaga Avii stopniała do 2 punktów (22-24). Za chwilę Tomasz Kotyla trafił w siatkę, a Mateusz Witek asem serwisowym doprowadził do remisu 24-24. Trener Tomasz Józefacki poprosił o czas. Po wznowieniu gry, zapunktował Tomasz Kotyla. Tym razem o przerwę poprosił trener Bartosz Kilar. Mateusz Witek doprowadził ponownie do remisu (25-25), a po asie serwisowym Dominika Czaji, jasielska drużyna objęła prowadzenie 26-25. W odpowiedzi Szymon Soboń zdobył punkt (26-26), a as Patryka Polka przybliżył gości do zwycięstwa w tej partii.

W III secie goście błyskawicznie zdobyli 5 punktów, w tym 3 po asach serwisowych Szymona Sobonia. W pewnym momencie było już 2-10. Avia poczuła się zbyt pewnie, wkradło się do gry gości zbyt dużo luzu, bo wysokie prowadzenie przyszło im dosyć łatwo. W końcówce tej partii znów było ciekawie i emocjonująco. MKS Gamrat MOSiR obronił dwa meczbole, a as serwisowy Bartosza Sobonia (21-24) zmusił trenera gości do poproszenia o czas.

W III secie bolesnego urazu kolana doznał Mateusz Witek.

Trener MKS Gamrat MOSiR Jasło, mimo porażki, był zadowolony z gry i postawy drużyny.

– Szkoda drugiego seta, bo mieliśmy piłkę setową. Przy wyniku 1-1 w setach może trochę inaczej by się nam grało. Trenujemy dalej i wiemy z kim możemy wygrywać. Mecz był wyrównany. Nie było widać wielkiej różnicy między liderem a nami i z tego też jestem zadowolony

– powiedział Bartosz Kilar.

Avia Solar Sędziszów Małopolski kontynuuje zwycięską serię.

– Cieszy kolejne zwycięstwo, bo takiej serii to jeszcze w klubie nie było. Wynik jest dla nas korzystny, ale po tym meczu będzie dużo materiału do analizy. Mieliśmy przestoje w grze. Prowadziliśmy z przewagą kilku punktów i nagle traciliśmy seriami

– mówił po meczu trener Tomasz Józefacki. Pytany czy powalczą o awans do II ligi szkoleniowiec zastrzegł się, że celem jest awans do play-off.

– A potem zobaczymy. To jeszcze bardzo daleka droga

– dodał.

Najbliższy mecz MKS Gamrat MOSiR Jasło rozegra 25 listopada na wyjeździe z wiceliderem Hutnikiem Kraków. Natomiast Avia Solar Sędziszów Małopolski w swojej hali zagra Alukoncept Bobrowniki.

Mecz VIII kolejki II ligi mężczyzn (18 listopada):
MKS Gamrat MOSiR Jasło – Avia Solar Sędziszów Małopolski 0-3 (20-25, 26-28, 21-25)
MKS Gamrat: Bartosz Soboń, Bartosz Uchman, Jakub Solecki, Kamil Poręba, Jakub Olechowski Mateusz Witek, Piotr Kulikowski (libero), Nikodem Szytuła (libero) oraz Mikołaj Pezda, Dominik Czaja, Kacper Kałucki, Karol Redyk, Bartosz Pichla, Karol Wrona; trener Bartosz Kilar.
Avia Solar: Szymon Soboń, Kamil Warzocha, Paweł Szymanik, Tomasz Kotyla, Łukasz Perłowski, Bartosz Lasocki, Rafał Szczęch (libero) oraz Bartosz Krztoń, Patryk Polek, Kacper Szczygieł, Michał Bilski; trener Tomasz Józefacki.
Sędziowali: Maciej Domaradzki (Iwonicz) i Marcin Nobis (Niechobrz) oraz Katarzyna Marcisz i Jack Książek (Jasło). Widzów około 200.

W pozostałych meczach VIII kolejki: UKS VT Alukoncept Bobrowniki - UKS Sparta Volleyball Kraków 2-3 (25-22, 25-20, 21-25, 18-25, 13-15), AT Jastrzębski Węgiel - Karpaty Glass PANS Krosno 0-3 (24-26, 20-25, 16-25), MKS Andrychów - TS Volley Rybnik 3-0 (25-22, 25-18, 25-21), UMKS Kęczanin Kęty - KS Błękitni Ropczyce 3-1 (25-21, 25-17, 21-25, 25-18), Tyski Klub Siatkarski - Hutnik Kraków 1-3 (25-21, 18-25, 24-26, 23-25).