Sukces jasielskiego policjanta w zawodach triathlonowych. Łukasz Machowski mistrzem Polski

OPRAC.:
Łukasz Machowski okazał się najlepszy w swojej kategorii wiekowej w IV Mistrzostwach Polski Policjantów w Triathlonie KPP Jasło
Aspirant sztabowy Łukasz Machowski z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle zwyciężył w swojej kategorii wiekowej w IV Mistrzostwa Polski Policjantów w Triathlonie na dystansie ½ Iron Man, które odbyły się w ramach zawodów Susz Triathlon 2023. W klasyfikacji open jasielski policjant zajął 5. miejsce.

W zmaganiach na dystansie – 1900 m pływania, 90 km jazdy rowerem i 21 km biegu udział wzięło 476 zawodników, w tym 22 policjantów. Jednym z reprezentantów polskiej policji był asp. szt. Łukasz Machowski, który na co dzień pracuje jako technik kryminalistyki w Komendzie Powiatowej Policji w Jaśle. Pierwszy raz na tej imprezie wystąpił w poprzednim roku, kiedy to zajął wysokie 5. miejsce. Obiecał wtedy, że gdy przyjedzie do Suszu za rok, poprawi to osiągnięcie. Łukasz dotrzymał słowa pokonując trasę zawodów w czasie 4:47:54, poprawiając tym samym swój poprzedni wynik o 11 minut. Dzięki temu zajął 1. miejsce w swojej kategorii wiekowej, a wykręcony czas dał mu 5. miejsce w klasyfikacji open.

Warto dodać, że 24 czerwca wziął również udział w zmaganiach „Frydman Triathlon”. Zawody odbyły się na dystansie olimpijskim. Popularny „Machony” także wygrał swoją kategorię wiekową, natomiast w klasyfikacji open uplasował się na 7. miejscu.

Łukasz Machowski triathlon trenuje od 4 lat. Mówi, że ta dyscyplina jest trudna i wymaga wielu poświęceń oraz litrów wylanego potu na treningach. Jednak jak sam podkreśla, daje mu to ogrom satysfakcji i poczucia szczęścia za każdym razem, kiedy przekracza linie mety. Dodaję, że trenowanie i startowanie w zawodach nie byłoby możliwe, gdyby nie wielkie wsparcie jego żony oraz dzieci. Jego najbliżsi jeżdżą razem z nim na zawody głośno go dopingując, dając mu tym samym wiele motywacji i siły w pokonywaniu kilometrów na trasie.